Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Alt, Asayiş > Kanlı Asker Eğlencesi Davası Başladı

23.11.2015 Pts, 18:00

Kanlı Asker Eğlencesi Davası Başladı

Reklam

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, bir gencin öldüğü, biri ağır 3 kişinin yaralandığı asker eğlencesiyle ilgili açılan davanın görülmesine başlandı.

11 Nisan 2015 tarihinde meydana gelen olayda, askere gidecek 20 yaşındaki O. K. için düzenlenen asker eğlencesinde yaklaşık 100 kişilik grubun karıştığı kavgada Adem Kaçır ölmüş, 1’i ağır 3 kişi de yaralanmıştı. Biri tutuklu 8’i denetimli serbest olmak üzere 16 sanığın yargılanmasına İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Mahkeme salonu sanık ve avukatları almayacağı için duruşma adliyenin konferans salonunda yapıldı.

Öldürme ve yaralama suçundan yargılanan tutuklu sanık İ.B. savunma yaptı. Eğlence sırasında oyun oynamaya kalktıklarını anlatan İ.B, “Biz oyun oynarken Adem Kaçır oturuyordu. O sırada bize doğru küfretmeye başladı. 5 dakika sonra kavga çıktı. Melih’in yaralandığını gördüm. Adem elindeki bıçağı sağa sola savuruyordu. Ben de o sırada üzerimde bulunan bıçakla kendimi korumak için sağa sola sallıyordum. O sırada yere düştüm ve başıma çok yakın mesafeden kuru sıkı silahla ateş edildi. O sırada şoka girdim ve bıçağı salladım” dedi.

Sanık M.K. ise, “Eğlence sırasında oyun oynarken maktul Adem Kaçır küfretti. Ondan sonra herkes birbirine girdi” diye konuştu.

Kavgada yaralanan M.D. ise, “Ayırmak için girdiğimde iki kez arkamdan bıçaklandım. Bıçaklanınca kavganın olduğu yerden uzaklaşmaya çalıştım” dedi.

Mahkeme heyeti, maktul Adem Kaçır ile alakalı adli tıp raporunun alınmasına, sanıklardan İ.B.’nin tutukluluk halinin, 7 sanığın ise adli kontrollerinin devamına karar verildi. Mahkeme 21 Ocak 2016 tarihine ertelendi. Sabah başlayan duruşma yaklaşık 8 saat sürdü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.