Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Kaptanların Sevdası

12.08.2012 Paz, 1:13

Reklam

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında yarın Yeni Erzurum Stadyumu’nda oynanacak TFF Süper Kupa Finali öncesi bugün her iki takımın kaptanları basın toplantısında bir araya geldi. Süper kupa ile birlikte objektiflerin karşısına geçen iki kaptan, dostluk mesajları verdi.
Basın toplantısında konuşan Galatasaray Kaptanı Sabri Sarıoğlu, “Süper Lig şampiyonu ile Türkiye Kupası şampiyonunu bir araya getiren bir maç. İki ezeli rakip ebedi dostların mücadelesi olacak. İnşallah güzel ve izleyenlerin keyif aldığı bir maç olur. Güzelliklerin konuşulduğu, kazananın kadar kaybedeninde bir o kadar tebrik edildiği bir maç olmasını diliyorum. Saha içinde biz oyuncular da tansiyonu düşürmeye çalışacağız. Hepimiz birbirimizle arkadaşız. Umarım güzel bir maç olur. Umarım sahada yaşananların sahada kalacağı güzel bir maç olur ve izleyenler de keyif alır” dedi.

 

 
Sabri, ‘Kaybedenin kazananı tebrik edeceğini görebilecek miyiz yarın?’ şeklindeki bir soruya “Derbide yaşanan olayların bir son bulmasını diliyorum. İnşallah yarın bunun ilk adımını atarız. Kaybedenin kazananını tebrik ettiği bir maç olsun. İki büyük takım da kazanmak için büyük emek sarf edecek, bu emeğe saygı duyulması lazım. Umarım yarın bir ilki gerçekleştiririz. Kaybedenin kazananı tebrik ettiği güzel bir maç olur, bu da herkese örnek olur. Geçen sezon çok değişik bir lig yaşandı. Şampiyonluk son maça kaldı. Sezonun kapanışını yapan iki takım açıyor. Fenerbahçe ve Galatasaray derbileri her zaman çekişmeli güzel bir maç olur. Umarım yarın herkesin izlerken keyif alacağı bir maç izlettireceğiz” cevabını verdi.
Yeni transferlerin güç kattığını ifade eden Sabri, “Yarınki maçın ligin bir yansıması olacağını düşünmüyorum. Ligde neyin ne olacağı belli olmuyor. Lig uzun bir maraton ve süprizlere açık. Her hafta her sonuç alınabiliyor, her türlü sürpriz olabilir. Her takım favori görüyor kendisini, Güzel bir lig olacak ama yarınki maçın ligin bir yansıması olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

 

 

“ŞÖLEN HAVASINDA BİR MAÇ İZLENMESİ TÜM DİLEĞİMİZ”
Fenerbahçe takım kaptanı Alex ise, “Umuyorum Erzurum ve Türk halkı adına bir şölen havasında geçer. Fenerbahçe ile Galatasaray ile iki ezeli rakip ebedi dost olmalarının yanında bir kez karşılaşacaklar, önemli olan dostluğun kazanacağı ve keyif alacağı bir maç olur. Şölen havasında bir maç izlenmesi tüm dileğimiz. Ben ne zaman kaybedersek kazanan takımı ilk tebrik eden kişi olmuşumdur. Kazanan ve kaybeden biri mutlaka olacak. Her zaman için kaybetmeyi de kazanmayı da aynı derecede değerlendirmemişimdir. Kaybettiğim zaman her zaman kazananını tebrik ettim. Kazanmıştır ki bizden daha iyi şeyler yapmıştır” dedi.
Trabzon ile Türkiye Kupası’nı yine birinci ligde takımı olmayan Şanlıurfa’da oynadıklarını ifade eden Alex, “Gayet yöre halkı için yararlı, mutluluk verici bir maç olmuştu. Yine Süper Lig’de olmayan Erzurum şehrinde bulunmaktan takımım ve kendim adına mutluluk duyuyorum. Buranın halkına ve güzelliğine yakışır bir maç izlettirmeyi umuyoruz. Fenerbahçe’de 9. sezonuna giriyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray her sezon takımlarını güçlendiren ve sezona favori olarak girer ama yarınki maç ligin bir yansıması olmayacak. Ligde her türlü sonuçlar alınıyor. Bu sonuçlarla diğer takımlar da başarılı olabiliyor. Trabzon’un başarılı olduğunu, Bursa’nın şampiyon olduğunu gördük. Fenerbahçe ve Galatasaray her zaman takımlarını güçlendirerek, en üstün görerek favori olarak lige giriyorlar” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.