Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Kar seferberliği

05.03.2013 Sal, 13:13

Kar seferberliği

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksamaması için 200 kişilik bir ekip ve iş makineleriyle karla mücadele çalışmalarını yürütüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Küçükler, yaptığı açıklamada vatandaşların mümkün olduğu sürece toplu taşıma araçlarını kullanmasını, özel araçlarını kullanan vatandaşların ise araçlarında mutlaka kış şartlarına uygun lastik ile zincir bulundurmalarını istedi.

 
Erzurum’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kar yağışı sonrası kent merkezinde bulanan yolların temizlenmesi için tüm ekiplerini seferber eden Erzurum Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların bu durumdan olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 
Başkan Ahmet Küçükler, tüm ana arterlerde önemli güzergahlarda dün geceden beri çalışmalar devam ettiğini belirterek “Ekiplerimiz seferber olmuş durumdalar. Tüm caddeler üzerinde kaldırım temizleme ve yol açma çalışmaları yapan ekiplerimiz karla mücadele çalışmalarını sürdürüyorlar. Özellikle ana arterlerde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Belediyemizin tüm birimlerini kar temizleme çalışmaları için seferber ettik. 200 kişilik dev bir çalışma ekibiyle iş makineleriyle bu çalışmaları yürütüyoruz” dedi.
Başkan Küçükler, yaşanacak sorunlar için vatandaşların Erzurum Büyükşehir Belediyesi 233 00 04 nolu telefonunu aramaları durumunda belediye olarak hizmetlerinde olacaklarını ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.