Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Karanlıkta Göz Kırpmalar

05.09.2012 Çar, 0:54

Reklam

Mahalle bakkallarının yok etmeye çalıştıkları market zincirleri, mücadelesinde ki  esprisi, AKP’ nin PKK’ yı yok etmeye çalışmaları gibidir. Buzdolabında dinlenmek için bıraktığınız mangallık et, fazla kaldığında bakteri üretir ve sonuç mangal keyfiniz faciaya dönüşür!

 

Ülkemiz bir bataklığa gömülüp yok olmak üzereyken ellerini ovuşturanlar; unuttuğunuz bir şey var sizlerde bu ülkede yaşamaktasınız! Yapay sınırlar yaratılarak çizilen Kürdistan haritaları bu günlerde gerçeğe dönüştürme gayretlerine göz yumulmaktadır!  Çok zayıf olan muhalefet partileriyle çalışan meclisin oluşu, AKP iktidarının iştahını kabartmaktadır. Bu uyarımızın da hiçte dikkate alınmadığı da aşikârdır.

 

 

“  Sorunun kendisinde olduğunu anlamayan insanlar,

Çözümü başkalarının huzurunu bozmakta bulurlar.”

 

Kürtçülüğün babası, Katolik misyoner P.Mavrizi Garzoni’dir. Bölücülük anlamında Kürtlerin öncüleri kendileri değil, emperyalist devletlerin hizmetindeki yabancı misyonerler ve konsoloslardır.(Kürtçülük sahife 46 Bilal Şimşir.) Rus Kürtçülerinden “ Basile Nikitine” 1956 yılında yayınladığı kürtçe adlı kitabında ilk Kürtçe grameri yazanın Garzoni olduğundan bahsetmektadir. Kürt ve Kürdistan isimlerini dünyaya ilk duyuranlar bunlar oldu. Böylece kapitalizme ve emperyalizme hizmet etmektedirler. Özellikle 19. Yüzyılda bölgemizi sistematik olarak dolaşıp turlamışlardır. Alman, İngiliz, Fransız Avusturya ve İtalyan gezginlerdir. Fransa, Rusya, Almanya, İngiltere, Avusturya ve İtalya da, kürtçülüğün kökleri dal budak uzayan kökleri vardır. Bunların bilinmesine ve not edilmesinde çok yarar vardır!

 

 

Rus Kürtçülerinden Basile Nikitine göre Anadolu’da “ Kürdistan”  diye bir adı 17. Yüzyıl sonlarında ortaya çıktı. Dersim, Muş ve Diyarbakır’ı kapsıyordu. Ancak Osmanlı İmparatorluğunun idari taksimatında “ Kürdistan Eyaleti” adı Tanzimat fermanından sonra ortaya çıkmış 623 yıllık Osmanlı tarihinde topu topu 20 yıl yaşayabilmiştir. 1847 den önce Kürdistan adlı bir Osmanlı idari birimi yoktu. 1867 yılından sonra da olmamıştır.(Kürtçülük. Bilal Şimşir.sahife 50.)

 

 

“  Hindi gibi kabararak, yay gibi gerildiğinizde ucundaki oku’ da mutlaka

Hedefe atmalısınız.”

Turgut Özal ve Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı olduğunda partilerinin çöküşleri akıllarda hala tazeliğini korumaktadır. Böyle bir çöküntünün AKP yi tehdit etmekten uzak oluşu ve AKP nin şansının yüksek oluşu, MHP nin ülke genelinde görüntüsüne bağlı olduğu akıllardan hiç çıkmamalıdır. Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.