Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Karayılan’dan şok istek !

11.04.2013 Per, 17:27

Reklam

PKK’nın Kandil’deki lideri Karayılan sürecin ağır işlediğini belirterek ‘Hızlı karar alabilmemiz için ihtiyaç olursa neden bizden de bir grup İmralı’ya gitmesin ki’dedi.

 

ANF’nin haberine göre Karayılan ABD’den Newyork Times, İngiltere’den The Indipendent, İsveç Radyosu, Danimarka Radyosu, Ortadoğu’dan Al Cezire TV, Mısır Gazetesi Al Misir Al Yewm, Lübnan’dan Al Etejah TV’ye demeç verdi.

 

 

 

BİZDEN DE HEYET .. 

Karayılan, gazetecilerin soruları üzerine çözüm için  Öcalan’la iletişimde olmaları gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

 

 

‘Biz hareket olarak sorunu aşmak ve süreci ilerletmek istiyoruz. Akil İnsanlar Komisyonu yetersiz de olsa kuruldu. Meclis Komisyonu için başvuru oldu. Bunu hareket olarak tartışacağız. Biz, süreci tıkatma değil geliştirme yanlısıyız. Ancak Önderlik’le irtibata geçmemiz 15-20 gün sürüyor. Önderliğin yanına gitmek için heyet Adalet Bakanlığı’na başvuruyor, Bakanlık ise Başbakanlığa gidiyor. Oradan izin çıkarsa heyet Önderliğin yanına gidiyor. Ardından bize geliyor. Biz ise gelen mesajlar üzerine fikirlerimizi belirtmek istediğimiz zaman, heyet tekrardan Adalet Bakanlığı’na başvuruyor ve o da yine Başbakanlığa gidiyor. Bu da sürecin çok yavaş işlemesine neden oluyor. Çözüm sürecinde Güney Afrika örneği gibi bir tarz olmalı. Önderliğimiz tecrit altında olduğu sürece sağlıklı iletişim gelişmiyor. Mandela örneği gibi olursa hızlı karar alınabilir. Daha hızlı olunmalı. Hızlı karar alabilmemiz açısından ihtiyaç olursa neden bizden de bir grup İmralı’ya gitmesin ki.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.