Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler > Kardelen TV açıldı

04.08.2012 Cts, 2:00

Kardelen TV açıldı

Reklam

Erzurum’un uydu kanalı Kardelen TV, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın katıldığı törenle açıldı.

 
Erzurum’da gezi ve incelemelerde bulunan Bakan Akdağ, Cuma namazını Ulu camisinde kıldıktan sonra Bölge Eğitim Araştırma Hastanesine bünyesinde faaliyet gösteren eski Numune Hastanesi kısmında oluşturulan Raoyoterapi Merkezinin açılışını yaparak alınan tomoterapi cihazını inceledi. Kanser hastalığı ve teşhisinde kullanılan cihazın Türkiye’de Bursa, Trabzon, Kocaeli, Ankara ve İstanbul’da bir özel merkezde bulunduğu 6’ının ise Erzurum’a kazandırıldığı belirtildi.

 
Raoyoterapi Merkezinin ardından Bakan Akdağ, AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı uyduda yayın yapan Kardelen TV’nin açılış törenine katıldı.
Bakan Akdağ, uyduda yayın yapan Kardelen TV’nin Erzurum için çok büyük hizmet vereceğine inandığını ifade ederek, evindeki televizyonunun kumandasında 1. kanal olarak Kardelen TV’yi kaydedeceğini söyledi.
Bakan Akdağ, açılışın ardından Kardelen TV’nin stüdyo ve yayın kısımlarını gezerek çalışanlarla kısa süreli sohbet etti.

 
Bakan Akdağ’a kanal hakkında bilgi veren Kardelen TV Genel Yayın Yönetmeni Mazhar Arslanoğlu, “Yayın hayatına yeni bir vizyon ve misyon anlayışıyla özgür habercilik ve bilinçli bir toplumu hedefleyen yayın politikası ile Erzurum’dan tüm dünyaya açılan televizyon kanalımız, Palandöken Basın Yayıncılık bünyesinde ‘Kardelen TV’ adı ile yayına geçmiştir.” dedi.

 
Arslanoğlu, Kardelen TV’nin 10 kişilik genç ve dinamik haber ekibiyle, saat başı haber bültenlerinde özellikle bölgenin sosyal, kültürel ve ekonomi değerlerini ele alırken, Türkiye gündemini de ekranlara taşıyacak olup, 3G sistemi ile canlı bağlantılarla gündemin nabzını tutacağını belirterek, “Siyaset, ekonomi ve sosyal konularda canlı tartışma programlarının yanında, yerel hizmetlerin ekranlara taşındığı paket programlar yer alacak. Ayrıca Kardelen TV ekranımız Bölgenin kültürel alt yapısının Türkiye gündemine taşınacağı programlarla renklenecek.” diye konuştu.

 
Bakan Akdağ, Kardelen TV’nin açılış programının ardından ise Aziziye ilçesine geçerek AK Parti Aziziye İlçe Başkanlığının yeni binasını ziyaret etti.

 
Bakan Akdağ, Erzurum’da temaslarını sürdürürken saat 19. 00’da Kardelen TV’de canlı yayına katılarak damacana suyla ilgili yapılan açıklamanın değerlendirmesini yapacak.
Öte yandan Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın gezi ve incelemelerine Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Muhyettin Aksak, Fazilet Dağlı Çığlık, Cengiz Yavilioğlu ve Adnan Yılmaz eşlik etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.