Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Kastamonu’da Çok Kullanılan İsimler Açıklandı

22.11.2015 Paz, 17:01

Kastamonu’da Çok Kullanılan İsimler Açıklandı

Reklam

Kastamonu’da Nüfus İstatistikleri Daire Başkanlığı 81 ilde ailelerin çocuklarına verdiği ilk 5 isimi açıkladı. Kastamonu’da kızlarda Fatma, Ayşe, Hatice, Şerife ve Emine; Erkeklerde ise Mehmet, Mustafa, Ahmet, Hasan ve Hüseyin isimlerinin verildiği açıklandı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Nüfus İstatistikleri Daire Başkanlığı, 81 ilde ailelerin çocuklarına verdiği ilk 5 isimi açıkladı. İstatistiklere göre en çok kullanılan kadın isimleri arasında Fatma, Ayşe, Zeynep, Hatice ve Emine, erkeklerde ise Mehmet, Mustafa, Ahmet, Ali ve Hasan yer aldı.

İstatistikî verilere göre Çankırı, Karabük, Bartın ve Sinap’ta da Kastamonu’da olduğu gibi ailelerin kız çocuklarına verdiği ilk dört isim Fatma, Ayşe, Hatice, Şerife olurken, erkekler de ise Bartın ise Kastamonu erkek çocuklarına verilen isimlerde Mehmet ismi birinci, Mustafa ismi ikinci, Ahmet ismi üçüncü, Hasan ismi dördüncü ve Hüseyin ismi beşinci oldu.

Çankırı ve Çorum’un erkeklerde ilk 5 isim arasında Ali ve İsmail ismi yer alırken, Kastamonu’da bu isimlerin ilk 5 isim arasında giremediği ifade edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.