Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Katil zanlısı ‘Laz Ziya’ kayıplarda

15.02.2013 Cum, 9:13

Katil zanlısı ‘Laz Ziya’ kayıplarda

Reklam

ABD’li Sarai Sierra cinayetinin zanlısı ‘Laz Ziya’ lakaplı Ziya T. kayıplara karıştı. Kağıt toplayıcısı şüphelinin olaydan sonra gittiği Karabük’te 2 gün kaldığı belirlendi. Özel bir ekip Safranbolu’da zanlının yakınlarının bilgisine başvurdu.

 

İstanbul’da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın katil zanlısı olduğu iddia edilen Ziya T. Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki bir adreste arandı. Polis, İstanbul’da kayboluşunun 12’nci gününde Cankurtaran’daki sur kalıntıları içinde cesedi bulunan ABD’li turist Sarai Sierra’nın (33) katil zanlısı olduğu iddia edilen ‘Laz Ziya’ lakaplı kağıt toplayıcısı Ziya T.’nin (46) peşine düştü.

 

 

100 TL ALIP AYRILMIŞ

Karabük’ün Yenice ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen Z.T.’nin cinayetin ardından İstanbul’dan ayrılarak memleketi Karabük’e gittiği tespit edildi. Bunun üzerine oluşturulan özel bir ekip Karabük’e giderek, Z.T.’nin kardeşleri ve akrabaları ile görüştü. Zanlının Karabük’te bir iki gün kaldıktan sonra ağabeyinden 100 TL aldığı ve farklı bir isimle otobüs bileti alarak kentten ayrıldığı belirlendi. Bunun üzerine çalışmalarını yoğunlaştıran polis ekipleri, Z.T.’nin nereye kaçtığını belirlemeye çalışıyor.

 

 

9 ŞÜPHELİ DAHA ARANIYOR

Öte yandan cinayete ilişkin 9 şüphelinin daha Türkiye genelinde arandığı öğrenildi.

Sierra’nın battaniyeye sarılı halde bulunan cesedinin üstünün de tahtalarla kapatıldığı ortaya çıktı. İncelemeler sırasında cesedin yaklaşık 100 metre ilerisinde bulunan kanlı bir taş ise cinayetin surlarda işlendiği ve cesedin dehlize taşındığı şüphesini kuvvetlendirdi. Olay yerinde bulunan kanlı taş ve battaniye üzerindeki incelemelerin ise devam ettiği belirtildi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.