Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Kayseri’de tur otobüsü baraja uçtu

01.05.2013 Çar, 13:38

Kayseri’de tur otobüsü baraja uçtu

Reklam

Kayseri’nin Yahyalı İlçesi’nde içinde en az 30 öğretmenin bulunduğu midibüs Çamlıca 3 Barajı’na düştü. Kazada ilk belirlemelere göre 10 kişi öldü. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

 

‘EN AZ 10 ÖLÜ’

Konu ile ilgili konuşan Yahyalı Belediyesi Başkanı Mehmet Araç’ın kardeşi Ahmet Araç, ”Biraz önce ağabeyimle konuştum. Durum çok kötüymüş. İlk belirlemelere göre 10 ölü var; daha da cansız beden çıkarıyorlarmış. Otobüs Nevşehir’den gelip Kapuzbaşı Takım Şelaleri’ne gidiyormuş” dedi.

 

 

 

VALİ OLAY YERİNE GİDİYOR

Kayseri Valisi Şerif yılmaz, Yahyalı ilçesinde bir midibüsün baraja düşmesi sonucu meydana gelen kazada ölü ve yaralıların olduğunu bildirdi.

Yeşilhisar ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Yılmaz, “Bir midibüsün Yahyalı ilçesinde baraja düştüğünü öğrendim. Kazada ölü ve yaralılar olduğu bilgisi verildi. Ben de olay yerine hareket ediyorum” dedi.

Olay yerine çok sayıda ambulans ve kurtarma ekibinin sevk edildiği öğrenildi.

 

 

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Cenazeler savcılık işlemlerinin yapılması için olay yerinde tutuluyor. Yaralılar önce Yahyalı Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Oradan da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gönderiliyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.