Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor, Türkiye > Kazanda Cirit Heyecanı

26.10.2015 Pts, 9:00

Kazanda Cirit Heyecanı

Reklam

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen 2015 yılı Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası yarı final 3. grup müsabakaları Kazan’da sona erdi.

Ata sporu cirit Ankara’nın Kazan İlçesi’nde renkli gösterilere sahne oldu. Şehir merkezinden Cirit müsabakalarının yapılacağı alana giderken caddelerden geçen atlar vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Eline cep telefonunu alan atlarla özçekim yapmayı ihmal etmedi.

Şampiyonanın yarı final müsabakalarında mücadele eden takımlar finale kalabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti. Kıran kırana geçen maçlar sonucunda Erzurum Yenişehir Atlı Cirit Spor Kulübü averajla 3. grubun birincisi oldu.

Sportoto ve Kazan Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen müsabakalarda 4 takım 36 sporcuyla yarıştı.

İlk iki gün yağan yağmur nedeniyle sporcular zor anlar yaşadı. Sporcular birbirleriyle mücadele etmenin yanı sıra zeminle de mücadele etmek zorunda kaldı ve küçük kazalar da yaşandı.

Yağmura rağmen cirit severler de sporcuları yalnız bırakmadı. Alanı dolduran Kazanlılar hem cirit sporunu seyretmenin heyecanını yaşadı, hem de sporculara tezahüratlarla destek verdiler. Maçların devre arasında ise çocuklar atlara ilk kez binmenin heyecanını yaşadı.

Atlı Cirit Türkiye Şampiyonası yarı final 3. grup müsabakalarında sıralama ise şu şekilde oldu:

1. Erzurum Yenişehir ASK 7 puan

2. Erzurum Akıncılar ASK 7 puan

3. Uşak Karaoğlan ASK 3 puan

4. Denizli Yenigüney ASK 0 puan

Dereceye giren takımlar kupalarını Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Atlı Cirit As Başkanı Prof Dr. Ziya Gökalp Ceylan’ın elinden aldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.