Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Kepez’de 12 Ay Spor Yapılıyor

06.12.2015 Paz, 12:00

Kepez’de 12 Ay Spor Yapılıyor

Reklam

Kepez Belediyesi’nin ilçede eğitim gören genç öğrenciler için faaliyete geçirdiği spor okullarında kış dönemi başladı.

Yaz spor okullarında binlerce öğrencinin eğitim gördüğü Kepez Belediyesi Spor Kulübü, kış aylarında da faaliyetlerini sürdürüyor. Yeni eğitim sezonunun açılmasıyla okullarına dönen minik sporcular, kış aylarında da modern tesisler sayesinde sporla iç içe büyüyor. Futbol, basketbol, tenis, voleybol, karate, tekvando, boks ve güreş gibi farklı spor alanlarında binlerce genç sporcu yeteneklerini keşfederek geleceğin yıldızı olma yolunda ilerliyor.

MODERN TESİSLERDE SPOR EĞİTİMİ

Kursa katılan genç sporcular, uzman antrenörler tarafından seçtikleri spor dalında eğitim görüyor. Kepez Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı spor salonlarında ve Antalya’nın ilk tam olimpik yüzme havuzunda ve modern tesislerde öğrencilere hizmet veriyor. Etüt merkezleri ile derslerine daha iyi çalışan gençlerin beden sağlığı da son derece modern spor merkezleri ile sağlanıyor. Hafta sonları gerçekleşen derslerden Kepez Genç Kart sahibi öğrenciler kayıt yaptırarak yararlanabiliyor.

SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞİYOR

Kepez’de yaşayan tüm çocukları, spor okuluna katılmaya davet eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaz kış devam eden spor okulları ile ilçedeki çocuklara, 12 ay modern tesislerde spor yapma imkanı sunduklarını söyledi. Tütüncü, açtıkları spor okulları ile hem Türk sporunun alt yapısına yeni isimler kazandırmayı, hem de çocukları sokağın kötü alışkanlıklarından uzak tutarak, sağlıklı nesiller yetişmesini amaçladıklarını ifade etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.