Anasayfa > Magazin, Öne Çıkan Haberler > Kılıçdaroğlu ile hemşehri çıktı

02.08.2012 Per, 1:23

Reklam

Radikal’e konuşan, oyuncu Oya Aydoğan, ilginç açıklamalarda bulundu.

 

“Çocukken ben sadece artist olmak istedim. Çok erken yaşlardan itibaren yani 5-6 yaşlarında okula gitmeden evvel artist olmayı kafaya takmıştım ve oldum da…

 

Bu kariyeri kazanmak için kendimden çok fedakarlıklar yaptım.

 
Mutlu bir aile hayatım olmadı.
Bütün ilişkilerim beş, altı yıl sürmüştür. Kadınların çoğu yanındaki erkekler maddi olarak kendinden düşük olduğu için onunla arkadaş olabiliyor ama ben kazancı benden düşük bir erkeğe saygı duymayacağım için öyle bir ilişki istemedim. Yanımda öyle birini kocam diye gezdirmek istemedim. O yüzden aile yaşantımdan büyük fedakarlık yaptım.

 

Konuştuğumuzu zannederler ama Banu’yla asla konuşmuyoruz. Onun hırsı yüzünden çok güzel bir reklam teklifini Gönül Yazar’la Muazzez Abacı’ya kaptırdık. O teklif önce bana geldi, “Banu Alkan’la sizi oynatmak istiyoruz” dediler. Hem kızgınlığım geçmişti, hem de maddi olarak düşündüm, duygusal baktım yani konuya, “Olabilir” dedim. Banu yurtdışında, kardeşinin yanındaydı. Telefonlarını buldum verdim, sadece bir şartım oldu: “O 1 lira alırsa, ben 99 kuruş almam, aynı alırım. O yirmi saniye görünürse, ben on dokuz saniye görünmem” dedim. Her konuda anlaştık ama Banu her zamanki numarasını yapmış, demiş ki “Ben daha çok görüneceğim”. O reklamın orijinalinde birinin 1-2 saniye daha fazla görüntüsü var, o demek ki daha çok görüneni istemiş. “Ama” dediler şirketten “Biliyorsunuz daha fazla görününce, onun parası daha fazla olur.” Hemen “Ayyy” dedim “Kapatın, kapatın!”. Öyle hırsları vardır Banu’nun, tabii ben olmayınca o iş ona da yaramadı.

 

Alevi olduğumu hep söyledim ama üzerine basmadığım için insanlar bilmiyorlardı. Hatta Aleviliğin açıkça dillendirilmediği dönemlerde Alevi bir menajerimiz vardı, “Alevi olduğunu söyleme” derdi. Alevi olduğumu bilenler de söyleme derdi çünkü söylediğin zaman çok tepki görüyordun. Ben her yerde iftiharla söylerdim ama… Televizyonda 2004’te bir program yaparken ilk kez “Ben de Bektaşi kızıyım” dedim. Mesela Alevilerin kod adı vardır “Kim Galatasaraylı?” diye girdiğinizde internette birçok sanatçının adı döküm olarak çıkar karşınıza.

 

Alevi olduğunu hep sakladı insanlar, ama ben hiçbir zarar görmedim. Zaten Aleviliği ile iftihar eden bir insanım. Bunu saklamam imkansız, dede torunuyum, sülalem Tunceli ‘ye uzanıyor. Tunceli ‘de Aleviden başka bir şey olmaz, o kadar belli ki ne olduğum…”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.