Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yaşam > Kış fena bastırdı

08.12.2012 Cts, 11:16

Reklam

Erzurum’un Narman ilçesinde akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ve tipi, sürücülere zor anlar yaşattı.
Narman ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıktaki 2415 rakımlı Demirdağ Geçidi’nde etkili olan kar ve tipi sürücülere zor anlar yaşattı. Demirdağ Geçidi’nden inmek isteyen sürücüler, zincirsiz ve kışlık lastiklerinin bulunmaması nedeniyle zor anlar yaşadı. Yoldan çıkan bazı araçlar, bölgeye sevk edilen karayolları ekiplerince kurtarıldı.

 

Öte yandan,  Erzurum’da kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Sabah Ankara-Erzurum seferini yapan THY uçağı, kar yağışı ve sis nedeniyle Trabzon’a iniş yaptı.
Doğu Anadolu Bölgesi’nde etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kar yağışı Erzurum’un çevre illerle olan karayolu ulaşımını olumsuz etkilerken, bugün sabah Ankara-Erzurum seferini yapan THY uçağı kar yağışı ve sis nedeniyle Trabzon’a iniş yaptı.
Kar yağışı ile birlikte bölgede hava sıcaklığı da hissedilir derecede düştü. Dün gece Erzurum’da en düşük hava sıcaklığı eksi 16 derece olarak kaydedilirken, Ardahan’da eksi 12, Bayburt’ta eksi 4, Kars’ta eksi 10, Erzincan’da ise eksi 3 olarak ölçüldü. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının yarından itibaren etkisini artıracağını ve hava sıcaklıklarının düşmeye devam edeceğini belirttiler.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.