Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Kobal Ahmet Davası başladı

02.04.2013 Sal, 13:56

Reklam

ERZURUM’da geçtiğimiz Şubat ayında Kardelen Otelin sahibi 52 yaşındaki iş adamı Ahmet Cemil Kadeş’i öldürdükleri iddiası ile tutuklu bulunan dört kişinin yargılanmasına Erzurum Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşma’da Kadeş’in küfür ettiğini belirten tutuklu sanık Nizamettin S,”Odasına çağırdı, küfretti. Vurdum” dedi.

 

“ÖLDÜRMEK KASTIYLA ATEŞ ETMEDİM”

Cinayetin işlendiği gün ruhsatsız tabanca ile iki el ateş ettiğini duruşma salonunda itiraf eden Nizamettin S.“Olay günü otelin turizm belge işletmeciliği ile ilgili evrak eksikliğinden kaynaklanan sorunları vardı. Akşam saatlerinde otele giderek bir süre Ahmet abiyle görüştük. Masada diğer arkadaşlarımla birlikte oturuyorduk. Bir ara beni odasına çağıran Ahmet Cemil Kadeş bana elindeki av tüfeğinin namlusunu doğrultarak sinkaflı küfürler etmeye başladı. Tam bu sırada silah padladı patlayacaktı o anda nasıl olduysa bir iki el ateş ettim. Öldürmek kastıyla ateş etmedim” dedi.

 

 

 

“ODASINA ÇAĞIRDI, KÜFRETTİ”

Tutuklu sanıklardan Arif Ö. ise, cinayet olayının otel sahibi Ahmet Cemil Kadeş’in garson aracılığı ile yanına çağırdığını belirtti. Arif Ö.,”Otelde arkadaşlarla birlikte alkol alıyorduk. Ahmet abi bir ara oturduğumuz masaya gelerek ‘senin ne işin var burada’ dedikten sonra,  yanımızdan ayrıldı. Bir süre sonra garson yanıma geldi ve ‘Ahmet abi seni odasına çağırıyor’ diyence bende kalkarak odasına gittim. Odasına girdiğimde masasında viskisi vardı. Bana hitaben ‘Burayı terk edeceksiniz’ diye küfürlü konuştu.  Kendisi çok iyi bir boksör olduğunu bildiğim için korktum bir anda eline silah aldı.  O sırada Nizamettin’in içeri girdiğini görünce küfretti ve Nizamettin, bir iki el ateş etti.” Diye konuştu.

Tutuklu Ferhat A. ile Adem Ö kasten öldürme olayına karışmadıklarını belirterek suçlamaları kabul etmediler.
TAHLİYE İSTEMLERİ REDDEDİLDİ.

Mahkeme heyeti, Nizamettin S., Arif Ö., Ferhat A. ve Adem Ö.tutuklu sanıkların kuvvetli suç bulgusu gerekçesi nedeniyle tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.