Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Koçak’tan Şampiyonlara Altın

03.11.2012 Cts, 6:15

Reklam

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda ikinciliği ve üçüncülüğü elde eden Atatürk Üniversitesi’nin sporcu öğrencilerini altınla ödüllendirdi.
Atatürk Üniversitesi Spor Koordinatörü Doç. Dr. Suphi Özçomak ile birlikte sporcuları kabul eden Koçak, başarılarından dolayı sporcuları kutladı. Koçak, şunları söyledi:
“Atatürk Üniversitesi sporcuları, son yıllarda güreşin yanı sıra boks, buz hokeyi, okçuluk, basketbol gibi çeşitli spor dallarında ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında önemli başarılara imza attılar. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Üniversitemizde sporla ilgili güçlü bir altyapı var, imkanlarımızı daha da artırmaya çalışıyoruz ve sporcu öğrencilerimizden daha büyük başarılar bekliyoruz.”
Brezilya’nın Sao Paulo kentinde yapılan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri Tuncay Başaran 90 kiloda dünya ikinciliği ve İsmail Türker 55 kiloda dünya üçüncülüğünü elde etmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.