Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Konak Belediyesi Atilla Mahallesi’ne Adeta Çıkarma Yaptı

21.11.2015 Cts, 11:49

Konak Belediyesi Atilla Mahallesi’ne Adeta Çıkarma Yaptı

Reklam

İzmir’in Konak ilçesindeki Atilla Mahallesi’nde bir çalışma başlatan belediye ekipleri, 44 sokakta başlattığı yol ve kaldırım çalışmasında sona yaklaştı.

Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı yol birimi ekipleri, ilçeye bağlı yerleşimin yoğun olduğu Atilla Mahallesi’nde harekete geçerek hummalı bir çalışma başlattı. 44 sokakta yol ve kaldırım çalışması başlatan ekipler, şuana kadar 30 sokağın kaldırımlarını yenileyerek düzenleme yaptı. Ekipler, geriye kalan 14 sokakta ise çalışmalarına aralıksız devam ettirdiği belirtildi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da, çalışmaları yakından takip etti. Sık sık mahalleyi ziyaret ederek düzenlemeleri yerinde inceleyen Başkan Pekdaş, çalışmaların her evresini takip eden Mahalle Muhtarı Ali Çatkın’dan bilgi almayı da ihmal etmedi. Pekdaş, ilçe genelinde yürüttükleri yol ve kaldırım çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini, mahallelerdeki eksiklikleri gidereceklerini söyledi.

Yıllardır yama asfaltlar nedeniyle sıkıntılar yaşayan mahalle sakinleri ise yapılanlardan memnun kaldığını belirtti. Muhtar Çatkın da, mahallenin yıllar sonra yıllar sonra yeniden düzenlendiğini ifade ederek, “Altyapımız yoktu ve 35 yıldır burada çalışma yapılmamıştı. Sema Başkanımız bizlere daha çok önem veriyor. Eksiklikler gideriliyor, mahalleli memnun” dedi. On beş yıldır mahallede esnaflık yapan Mahfuz Karabel de “Daha önce burada bu kadar geniş bir çalışma görmedim. Sema Başkan’a teşekkür ediyoruz. Sadece yol kaldırım çalışmaları değil, çöp toplama da düzenli gidiyor, çok memnunuz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.