Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Konu Erzurum

07.12.2012 Cum, 10:52

Reklam

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile Erzurum Milletvekillerinin, Erzurum’a yapılan yatırımları kapsayan ve planlanan projelerin detaylarının değerlendirildiği, ilgili bürokratların sunumlarının dinlendiği toplantıların bir yenisi daha önceki gün Ankara’da gerçekleşti.

 
Başkanlığını Bakan Recep Akdağ’ın yaptığı ve AK Parti Erzurum Milletvekilleri Cengiz Yavilioğlu, Fazilet Dağcı Çığlık ve Muhyettin Aksak’ın hazır bulunduğu toplantıda, Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) kampüsünün inşa sürecinin hızlandırılması ve Atatürk Üniversitesi’ne yeni yapılar kazandırılması yönündeki kaynak sağlama çabaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.
Milletvekili Adnan Yılmaz’ın komisyon çalışmaları nedeniyle katılamadığı toplantıda, Erzurum Polis Meslek Yüksek Okulu’nun ihtiyacı olan ve içerisinde simülatörlü atış poligonunun da bulunacağı, teknolojik sistemlere sahip yeni kampüs inşaatı talebi değerlendirildi. Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abdullah Şahin’den konuyla ilgili olarak bilgi alan Bakan ve milletvekilleri konuyu takip edeceklerini belirttiler.

 
ANKARA’DA ERZURUMLULAR BULUŞMASI…
Öte yandan Ankara Erzurum Dernekleri Federasyonu (ERDEF) Başkanı Feridun Önal ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de hazır bulunduğu Ankara’daki buluşmada, bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Erzurum Tanıtım Günleri” nin daha verimli ve geniş katılımlı olarak gerçekleşmesi için gerekli tedbirlerin alınması konusundaki hazırlıklar ele alındı. ERDEF Başkanı Feridun Önal, Ankara’daki Erzurumluları buluşturup kaynaştırması bakımından oldukça önemli bir organizasyon olan “Erzurum Tanıtım Günleri” ne yakın destek veren Bakan Akdağ ve Milletvekillerine teşekkür ederek, federasyon olarak kendilerinin de bu konuda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini kaydettiler.

 
İLÇE HASTANELERİNE YENİ SAĞLIK PERSONELLERİ ALINACAK…
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve milletvekillerinin biraraya geldiği toplantıda, Erzurum’un özellikle ilçe hastanelerindeki personel durumu da ele alındı. Bu konuda yeni sağlık personeli alımlarında Erzurum’daki sağlık ordusuna yeni sağlık personeli kazandırılması konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.

 
AKDAĞ, STK’LARI UYARDI
Toplantıda son olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Erzurum’a yapılacak olan yeni öğrenci yurtları konusu ele alındı. Bu hususta özellikle gençliğin maddi problemlerinin yanında, manevi sıkıntılarının da dikkatle ele alınması ve izlenmesi konusuna vurgu yapan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, gençlerin refah düzeyinin artması, maddi ve manevi yönden desteklenmesi hususunda Erzurum’daki Sivil Toplum Kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü söyledi. STK’ların bu konuya ağırlık vermesini arzu ettiklerini kaydeden Bakan Akdağ, görevleri itibariyle oldukça önemli bir konuma sahip olan STK’lardan, gençliğin ufkunu açacak ve onlara yön verecek olan projelerin üretilmesi kapsamında birlik olmaları temennisinde bulundu.
Bakan Akdağ ve milletvekilleri Erzurum için oldukça verimli geçen bu tür toplantıların, önümüzdeki günlerde daha farklı konular ve projelerle devam edeceğini söylediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.