Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Köşk Mahallesi’nde istişare

07.05.2013 Sal, 14:10

Köşk Mahallesi’nde istişare

Reklam

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, vatandaşların sıkıntılarını yerinde dinlemek ve çalışmalarını da bu doğrultuda yürütmek amacıyla mahallelerde düzenlediği istişare toplantılarına Yukarı Köşk Mahallesiyle sürdürdü.

 
Yukarı Köşk Mahallesin de gerçekleştirilen toplantıya; Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Bülent Engin, daire müdürleri ile mahalle muhtarı Dursun Meser katıldı. Yukarı Köşk Mahalle Muhtarı Meser, gerek Palandökene gerek ise mahallelerine yapılan çalışmalardan ötürü Başkan Bulutlara teşekkür ederek, “Mahallemizde öncelikli olarak yapılması gerektiğini düşünülen ve gerçekleşen Yol, kaldırım, asfalt, çocuk oyun alanı gibi çalışmalar tamamlandı. Mahallemizin tek eksiği çocuklarımızın yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmesi için bir Kur’an kursu eksiklerimiz var. Bu eksiğimizin giderilmesini mahalleli olarak çok istiyoruz” dedi

 

 
KÖŞK MAHALLEMİZİ SİL BAŞTAN YAPTIK
Palandöken Belediyesi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile ilgili kısa bilgiler veren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, mahalle sakinlerine mahalleleri ile ilgili hedeflerini açıklayarak mahalle sakinlerinin sorularını değerlendirdi. Başkan Bulutlar,” Yukarı Köşk Mahallemizi adeta sil baştan yaptık. Tüm eksiklerini tamamladık. Yukarı Köşk Mahallesinde başlatılan kaldırım, karo, bordür, asfalt döküm çalışmalarını mahallenin en ücra noktalarına yansıyacak şekil de yapıldı. Şu ana kadarki çalışmalarımızda Yukarı Köşk Mahallesine 4 bin metrekare karo ve 3 bin 10 metre bordür taşı kullanıldı. Asfalt çalışmamızda ise bölgemize şimdiye kadar yaklaşık 3 bin 700 ton asfalt dökümü gerçekleştirildi. Asfalt döküm çalışmalarımız Yukarı Köşk Mahallesin de eksiklerimiz olan yerler de devam edecek. Park ve çocuk oyun alanları yeni den dizayn edildi. Sadece çocuk oyun alanları da çocukların daha rahat harekat edebilmesi için oyun gruplarının alt kısımları kauçuk olacak. Mahallemizi de küçük çaplı detaylar kaldı. Bu küçük detayları da tamamladığımız da A’dan Z ‘ye Köşk mahallemizi tamamlanmış olacak. Mahallemizin talebi olan Kur’an kursu verilecek kurs bina içinde çalışmalarımız sürdürüyoruz. İnşallah hayırlı bir sonuç alırız” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.