Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Küçük Kıza Korkunç Tuzak

07.09.2012 Cum, 7:51

Reklam

Şanlıurfa’da, sosyal paylaşım sitesinde kadın olarak tanıştıkları genç kızı dolaşma bahanesiyle Bursa’dan çağırdıktan sonra bir eve kilitleyerek tecavüz ettiği ileri sürülen 3 kişi polis operasyonuyla yakalandı. 1 ay boyunca cinsel istismara maruz kalan genç kız koruma altına alındı.

 

Bursa’da yaşayan 15 yaşındaki K.K., yaklaşık 1 ay önce ortadan kayboldu. Ailesinin kayıp ihbarında bulunmasının ardından polis, genç kızın izini sürmeye başladı. Genç kızın sosyal paylaşım sitesi hesabını inceleyen polis, K.K.’nın kendisini ‘Aycan’ ismiyle tanıtan bir kadınla iletişim kurduğunu ve yaptığı görüşmeler sonrası davet edildiği Şanlıurfa‘ya gittiğini saptadı. Bunun üzerine Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bilgilendirdi ve genç kızın bulunması için çalışmalar yoğunlaştırıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptığı inceleme sonrası genç kızın otobüsle Şanlıurfa’ya geldiğini ve ayrılmadığını saptadı. Bunun üzerine kaybolan genç kızın iletişim kurduğu ‘Aycan’ adlı kişinin sosyal paylaşım sitesindeki hesabını araştıran polis, bu kişinin erkek olduğunu belirledi.

 

GENÇ KIZ OPERASYONLA KURTARILDI
Polisler, yaptığı incelemede ‘Aycan’ rumuzlu kişinin gerçekte erkek olduğunu saptadı. Yapılan incelemede hesabın; Kenan K. ve Yakup A. tarafından kullanıldığını belirleyen polis, bu kişilerin adreslerini belirledi. Polis, yaptığı araştırma sonrası genç kızın tutulduğu adrese operasyon düzenledi. Selahattin Eyyubi Mahallesi’nde bulunan eve düzenlenen operasyonda K.K. kurtarılırken, içeride bulunan Kenan K., Yakup A. ve Ali Çoşkun U. gözaltına alındı.
Yaklaşık 1 aydır zorla tutulduğu evden kurtarılan K.K. ise, psikolog nezaretinde Çocuk Polisi’nde ifade verdi. İfadesinde, Bursa’da yaşadığını ve internette ‘Aycan’ olarak tanıdığı ve kadın bildiği kişiyle sohbet ettiğini söyleyen K.K., “Beni Şanlıurfa’ya dolaşmaya davet etti. Buraya geldiğimde karşımda 3 erkek buldum. Beni götürdükleri evde zorla tuttular, tecavüz ettiler” dedi.
Cinsel istismara maruz kalan K.K., savcılık talimatı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yurduna yerleştirildi. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen 3 şüpheli ise, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘Cinsel istismar’ ve ‘Tecavüz’ suçlarından Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgulanmaya başlandı.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.