Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Üst, Yaşam > Küçük kızı öpen fırıncıya 15 yıl istendi

01.03.2013 Cum, 18:54

Küçük kızı öpen fırıncıya 15 yıl istendi

Reklam

ERZURUM’da bir yıl önce ekmek almaya gelen lise öğrencisi 13 yaşındaki Ş.K.’yi alt kata indirerek yanağından öptüğü iddia edilen fırıncı 20 yaşındaki M.Ö. hakkında 15 yıl hapis cezası istendi.

 

Olay 17 Mayıs 2012 günü merkeze bağlı Şükrüpaşa Mahallesi, Trafo Caddesi’ndeki bir fırında meydana geldi. Amcası ve ağabeyi ile fırın işleten M.Ö., ekmek almaya gelen Ş.K.’yasaat 12.00’de gelmesini söyledi. Amca ve ağabeyi gidince fırında yalnız kalan M.Ö., ekmek almaya tekrar gelen Ş.K.’ya, “Alt kata inelim sana ekmek vereyim” dedi. İddiaya göre burada M.Ö., 8 ekmek alan Ş.K.’yı, yanağından öptü.

 

Şikayet üzerine tutuklanan ve ’çocuğun basit cinsel istismarı’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan M.Ö., suçlamaları kabul etmedi. Ş K.’nin olay günü gelip ekmek aldığını ve bayat olduğu için geri getirdiğini öne süren M.Ö., ekmekleri verirken kendisine istemeden çarptığını savundu.

 

Psikolog eşliğinde ifadesi alınan Ş.K. ise “Ekmek aldıktan sonra bana sarılarak yanağımdan öptü. ’Gel arka tarafa gidelim’ dedi. Çok korktum. Fırından kaçtım eve giderek olayı anneme anlattım. Anneme, ’abla kendime hakim olamadım. Kusura bakma’ demiş” dedi.

’ŞİKAYETÇİ OLMAZSAM AYNI CEZAYI ALACAK MI?’

 

Duruşmada Mahkeme Başkanı Murat Durmaz, sanıktan şikayetçi olup olmadığını sordu. Şikayetçi olup olmamakta tereddüt eden Ş.K., “Birşey sormak istiyorum. Şikayet etmediğimde yine aynı cezayı alacak mı?” dedi. Mahkeme Başkanı Durmaz’ın “Ona mahkeme karar verecek” demisinin ardından Ş.K. bir süre düşündükten sonra sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi. Mahkeme sanık M.Ö.’nün tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.