Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Küçükler, esnafla görüştü

31.07.2012 Sal, 12:16

Küçükler, esnafla görüştü

Reklam

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’da süt ve süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren esnafla bir araya geldi. Mahallebaşı’nda yapımı tamamlanan Modern Süt Ürünleri Çarşısı hakkında esnafı bilgilendiren Küçükler, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

 
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’daki süt ve süt ürünleri esnafıyla iftar yemeğinde buluştu. Müceldili Konağı’ndaki yemekte Genel Sekreter Deniz Köken ve bazı daire başkanları da hazır bulunurken, Başkan Küçükler esnafa Mahallebaşı semtinde yaptırılan Modern Süt Ürünleri Çarşısı’nı anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e tam destek veren esnaf ise, Mahallebaşı’ndaki Süt Ürünleri Çarşısı’nı çok beğendiklerini ve buradan işyeri sahibi olabilmek için can attıklarını dile getirdi.
“KLASİK BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI YOK”
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’da hiçbir zaman klasik belediyecilik anlayışı ile hareket etmediklerinin altını çizerek, “Biz Erzurum’da hemen hemen her sektörü ve iş kolunu düşündük, çeşitli yatırımlar yaptık. Bugün Mahallebaşı’nda inşa ettiğimiz Modern Süt Ürünleri Çarşısı’na paralel olarak Erzurum Et Entegre Tesisleri’ni de yapıyoruz. Bu yatırımlar başlı başına hayvancılık sektörünü desteklemeye ve bu sektöre katma değer kazandırmaya yönelik” diye konuştu.
HAYVANCILIK SEKTÖRÜNE BÜYÜK DESTEK
Çok kapsamlı üretim kapasitesiyle Erzurum Et Entegre Tesisi’nin hayvancılık sektörünün lokomotifi haline geleceğini vurgulayan Başkan Küçükler, “Bu tesisimiz sayesinde Erzurumlu besicinin parası Erzurum’da kalacak. Besici bu şehirde kazanacak, kazandığını yine bu şehirde harcayacak. Çeşitli hayvansal ürünlerin üretimi de, başka illerde değil, yine Erzurum’da olacak. Bunun bir de pazarlama ayağı var ki, onun için gerekli fiziki altyapı da oluşturulacak. Mahallebaşı’ndaki Modern Süt Ürünleri Çarşısı, buna verilebilecek en güzel örneklerden birisidir. Yani Erzurum’da süt, peynir, yoğurt ve yağ imalatçıları ve satıcıları bir iş merkezi çatısı altında profesyonel manada pazarlama faaliyeti yürütecek” diye konuştu.
ESNAF, MODERN SÜT ÜRÜNLERİ ÇARŞISINA TALİP
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından sözü esnafa bıraktı. Küçükler, Mahallebaşı’ndaki Modern Süt Ürünleri Çarşısı ile ilgili olarak esnafın görüşlerini tek-tek alırken, yatırıma gösterilen yakın ilgi dikkatlerden kaçmadı. Yemeğe katılan süt ve süt ürünleri esnafı, Modern Süt Ürünleri Çarşısı’nın Mahallebaşı’na renk ve hareketlilik kazandıracağını vurgulayarak, buradan işyeri sahibi olacakları günü büyük bir sabırsızlıkla beklediklerini dile getirdi.
Esnafın görüşleri şöyle oldu: “Biz süt ve süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ve önemli bir ekonomik büyüklüğe sahip imalatçı ve satıcılarız. Mahallebaşı’ndaki Modern Süt Ürünleri Çarşısı’nda ki işyerlerine her türlü talibiz. Böyle bir yatırımı Erzurum’a kazandırdığı için de Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Küçükler’e teşekkür ederiz”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.