Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Küçükler’den Kınama

21.08.2012 Sal, 22:29

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Ülkemiz üzerinde hain emeller besleyen melun terör örgütü, iç huzur ve barışı bozmak için her yolu deniyor. Bu süreçte bizlere düşen birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek ve kardeşlik ilişkilerimizi daha da güçlendirmektir” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Gaziantep’te dün akşam 9 kişinin hayatını kaybetmesine, 65 kişinin de yaralanmasına neden olan hain saldırıyı lanetlediklerini açıkladı. Mesajında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Küçükler, “Bu hain saldırıyı lanetliyoruz. Eli kanlı terör örgütünün niyeti apaçık ortadadır. Sivil halka yönelik olarak gerçekleştirilen bu melun saldırı, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi hedef almıştır. Hain terör örgütü şunu bilmelidir ki; eti kemikten ayırmaya güçleri yetmeyecektir” diye konuştu.

 
Bölücü terör örgütünün Ramazan ayı boyunca gerçekleştirdiği hain saldırıların önemli bir gerçeği yeniden gün yüzüne çıkardığını vurgulayan Başkan Küçükler, “Eli kanlı terör örgütü, insanlık dışı eylemlerini Ramazan ayı boyunca sürdürmüş, böylece bu milletin mukaddes değerlerini hiçe saydığını da ortaya koymuştur. Bu hainlerin nasıl bir inanç, ruh hali ve anlayışa sahip oldukları ortadadır” şeklinde konuştu.

 
Erzurum gibi Gaziantep’in de, kahramanlık destanlarının yazıldığı bir şehir olduğuna dikkati çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “Bu milletin her bir evladının damarlarında Sütçü İmam’ların, Çakmakçı Sait’lerin, Nene Hatun’ların, Miralay Bahri Bey’lerin ve daha nice vatanperverin asil kanı dolaşmaktadır. Dolayısıyla hiç kimse bu milleti etnik ayrımcılık yapmak suretiyle kardeşliği, birlik ve beraberliğiyle imtihan etmeye kalkmasın. Zira et kemikten ayrılmayacağı gibi, kardeşi kardeşten ayırmakta mümkün olmayacaktır. Bu dönemde millet olarak bizlere düşen en büyük görev ve sorumluluk, sergileyeceğimiz birlik ve beraberliktir, asla bu çirkin oyuna gelmemektir. Çünkü eli kanlı hainlere verilecek en güzel cevap budur” diye konuştu.

 
Hain terör örgütünün sadece Gaziantep’teki değil, hain tüm saldırılarının hesabının er ya da geç sorulacağını dile getiren Başkan Küçükler, “Gaziantep’te şehit düşen 9 yurttaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da, yine Allah’tan acil şifalar niyaz ediyorum” dedi.

 
Öte yandan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Şırnak’ın Uludere ilçesinde askerleri taşıyan minibüsün bu sabah devrilmesi sonucunda 9 Mehmetçik ve 1 korucunun şehit düştüğünü hatırlatarak, “Yüreğimizde Gaziantep’teki hain saldırının hüznü ve burukluğu varken, Uludere’den gelen kaza haberi acımızı ikiye katladı. Kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor, silahlı kuvvetlerimize ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.