Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Kurs öğrencilerine hediye tatil

21.03.2013 Per, 5:37

Kurs öğrencilerine hediye tatil

Reklam

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Güzelova Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek tarafından Cami çevresinde gerçekleştirilen Kuran Kursu müştemilatını gezen Korkut, yemekhanesi, tuvaletleri, taziye evi, dershaneleri, yatakhanesi, yatılı ve gündüz kuran kursuyla örnek çalışma için hayranlığını bildirdi. Dernek Başkanı Harun Köse’den bilgi alan Korkut, “Belediye ve şahsım olarak yapılabilecek her şeye hazırım. Siz isteyin, biz gerçekleştireyim” dedi.

 
Ali Korkut, Güzelova Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından yaptırılan Kuran Kursu ve bağlı müştemilatı inceledi. Yatakhanesi, yemekhanesi ve dershaneleriyle modern bir hizmet binası karşısında duygularını gizlemeyen Korkut, “Asıl hizmet budur, bu çocukların yetiştirilmesi, kuran eğitimi alması. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi. Yatılı öğrencilerin kaldığı yatakhaneleri, ranzaları inceleyen Korkut, “Çocuklarda şanslılar, her şey dört dörtlük, böylesi güzellikleri görmeyi düşünmüyordum. Çok keyif aldım. Benden ne isterseniz isteyin, gücüm yeten her şeyi yerine getiririm’ dedi. Güzelova Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Harun Köse de Başkan Korkut’tan Kız Kuran Kursu yapımı için yer istedi. Kuran Kursu öğrencileri için çıkan yemekten de yiyen Korkut, “Maşallah, her şey dört dörtlük. Büyük bir hizmet gerçekleşmiş burada. Bize düşen ne varsa yapacağız” dedi.

 
KURS ÖĞRENCİLERİNE TATİL HEDİYESİ, ‘İSTANBUL GEZİSİ’
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, geçtiğimiz yıl Çanakkale gezisine gönderdiği kurs öğrencilerine bu yılda İstanbul gezisi sözü verdi. Kuran eğitimini bir süre izleyen Korkut, “Çocuklar, başarılı olacaksınız, içinizden güzel hafızlar çıkacak. Bende size söz veriyorum. Yaz tatilinde sizleri İstanbul’a göndereceğim. Tarihi mekanları gezeceksiniz, İstanbul turu atarak, görülecek ve gezilecek neresi varsa görüp gezeceksiniz ve köyünüze döneceksiniz” dedi.

 
Güzelova Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Kuran Kursunda 20’si yatılı 60 öğrenci kuran öğrenimi görüyor. Kız Kuran kursunda ise şimdilik köyün hanımları ile kızları Kur’an öğreniyorlar. Dernek Başkanı Harun Köse, yeni yapılacak kız kuran kursu için Başkan Korkut’tan arsa talebinde bulundu. Kurs binasının projelerini de inceleyen Ali Korkut, böylesine hayırlı bir iş için elinden geleni yapacağı sözünü verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.