Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Kurtulmuş, dışarıdan bakan

12.01.2013 Cts, 22:10

Kurtulmuş,    dışarıdan    bakan

Reklam

Başbakan Erdoğan kabine değişikliği için düğmeye bastı. Numan Kurtulmuş’un TBMM dışından, bakan olabileceği belirtiliyor. 

 

İçişleri Bakanlığı’na Erdoğan’ın danışmanı ve İmralı sürecinde aktif rol oynayan Ankara Millervekili Yalçın Akdoğan’ın getirilme ihtimali bulunuyor. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de İçişleri’ne kaydırılabileceği belirtiliyor. Grup Başkanvekilleri Mahir Ünal ve Nurettin Canikli, Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl, Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun isimleri de yeni bakanlar arasında geçiyor.

 

 

Başbakan Erdoğan’ın kabinede değişiklik yapacağı yönündeki sinyaller netlik kazandı. Erdoğan’ın 5-6 bakanı değiştirileceği ve sürpriz olarak, TBMM dışından AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da kabineye atanabileceği belirtiliyor. Gazeteport’un haberine göre HAS Parti Genel Başkanlığı sonrası AKP’ye geçen Kurtulmuş, İstanbul Üniversitesi ile ABD Temple Üniversitesi’nden mezun oldu ve ekonomi ve siyasaliletişim alanında kariyer yaptı. Erdoğan 60. Hükümet döneminde de, Ahmet Davutoğlu’na TBMM dışından Dışişleri Bakanlığı görevi vermişti.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.