Anasayfa > Gündem, Slayt Haber, Yaşam > Kurtuluş’ta cağ kebap ziyafeti

14.03.2013 Per, 16:37

Reklam

İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Kadınlar Kolları tarafından yapılan etkinlikte Erzurumlu hanımlar vakıf binasının teras katında bir araya gelerek günün anlam ve önemine uygun toplantı yaptılar.

 
Yaklaşık 150 civarında Erzurumlu hanımların bir araya gelerek Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun önemini ve o günlerde çekilen sıkıntıları dile getirerek, hafızalarda taze tutmak, unutmamak adına konuşmalar yapıldı. Nene Hatun’lar, Kara Fatma’ların aziz hatıraları yad edildi.

 
Erzurum bar ekibi Erzurum Bar’larını sergilediler. Gürkan Özpeker, Erzurum türkülerinden oluşan repertuarını seslendirdi. Ayran aşı, cağ kebap, göğermiş peynir, kadayıf dolmasından oluşan ikram servisi takdim edildi.

 
BAŞKAN ALAKUŞTEKİN, ERZURUM KAHRAMANLIKLAR DESTANIDIR
İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Kadınlar Kolları Başkanı Seval Alakuştekin programda yaptığı konuşmada “Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı kapsamında yapılan kadınlar kolu olarak düzenlediğimiz etkinliğimize yoğun katılım gösterdiğiniz için teşekkür ederiz. Sevgiyle, coşkuyla ve haklı gururla kutlamamıza katılan bayan misafirlerimize teşekkür ediyoruz. Hem Erzurum’u konuşalım, hem de Erzurum’u yaşayalım dedik. Sohbetimiz de Erzurum olsun, yediğimiz içtiğimiz de Erzurum’u hatırlatsın istedik. Bu sebeple özellikle vakfımızda cağ kebap ocağını kurdurarak damak tadımız olan geleneksel lezzetlerimizden de vazgeçemeyeceğimizi belirtmek istedik” dedi.

 
Daha sonra İstanbul Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı A. Hadi Atalar tarafından gönderilen kırmızı karanfiller, günün anısına katılım sağlayan hanım davetlilere takdim edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.