Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga’dan Nehü’ye Ziyaret

04.12.2015 Cum, 16:25

Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga’dan Nehü’ye Ziyaret

Reklam

Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini ziyaret etti.

‘Keşfedilmemiş Litvanya’ konulu fotoğraf sergisinin açılışına katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Litvanya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Audrius Brüzga, üniversitemizi ziyaret etti. Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Başkanı Yakup Dinler’in eşlik ettiği Büyükelçi ve beraberindeki heyeti ziyaretlerinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekci ve NEHÜ Uluslararası İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Hakan Vahit Erkutlu karşıladı.

Audrius Brüzga ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekci, kendilerine üniversite hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. İsmail Bekci ayrıca Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile Litvanya’da bulunan üniversiteler arasında öğrenci ve personel hareketliliğine dair anlaşma yapılabilmesine yönelik görüşlerini dile getirdi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin mimari yapısına hayran kaldığını belirten Büyükelçi Audrius Brüzga, Litvanya’da bulunan üniversiteler ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında her türlü iş birliğine yönelik çalışmalara destek olacaklarını vurguladı.

Heyet daha sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Bekci nezaretinde Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne geçti. Kendilerini burada karşılayan Merkez Müdürü Doç. Dr. Serkan Şahinkaya, Büyükelçiye Araştırma Merkezinde bulunan cihazlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.