Anasayfa > Slayt Haber, Türkiye > Loto milyoneri sır oldu!

24.11.2012 Cts, 5:37

Reklam

Sekiz hafta devreden Süper Loto’nun önceki günkü çekilişinde 6 bilerek 21 milyon 763 bin 311 lira 50 kuruş ikramiye kazanan talihli sır oldu.

 

Kayseri’nin Kocasinan ilçesindeki bir bayiden kuponu yatıran esrarengiz talihli dün de ortaya çıkmadı.

 

 

MİLLİ Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen Süper Loto’nun bu haftaki çekilişinde, 8 haftadır devrederek 21 milyon 763 bin 311 liraya ulaşan ikramiyeyi, Kayseri’nin Kocasinan ilçesinden bir talihli tek başına kazandı. İlçede şimdi herkes rekor ikramiyeyi kazanan kişiyi merak ederken milyoner talihli dün de ortaya çıkmadı. Kuponun oynanıp yatırıldığı bayinin sahibi Naci Emel, “Ben şanslı bir bayiyim. 10 Kasım’daki Sayısal Loto çekilişinde kazanılan 1 milyon 90 bin liralık ikramiye de yine benim müşrerilerimden birine çıktı. Büyük ikramiyelerin bayisi olduk. İstanbul’un Nimet ablası varsa Kayseri’nin de Naci abisi var” dedi.

– TALİHLİ ORTAYA ÇIKMAZ: Emel, 10 Kasım’daki Sayısal Loto çekilişinde verilen 1 milyon 90 bin lira tutarındaki ikramiyenin kuponunun da yine kendi işyerinde oynandığını belirterek, “Ben şanslı bir bayiyim. Sayısal Loto ikramiyesini kazanan bu talihli hala kimliğini açıklamadı. Çekilişte 21 milyon 763 bin 311 lira 50 kuruş ikramiye kazanan talihli de herhalde ortaya çıkmaz. Bu çekilişin büyük ikramiyesinin benim işyerim aracılığıyla Kayseri’ye çıkmasından büyük mutluluk duydum” dedi. İkramiye devrettikten sonra kupon dolduran kişi sayısında çok büyük bir artış yaşandığını belirten Emel, şunları kaydetti: ”Bir oynayan kişi 3 oynamaya başladı. Haftalık limitim yaklaşık 5 bin liraydı. Bu ikramiye devrettikten sonra 4’e katladı.”

– BAKAN’DAN YATIRIM TEKLİFİ: Kayserili Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, büyük ikramiyeyi kazan hemşehrisine yatırım yapma çağrısında bulunarak, “22 milyon lira önemli bir para, ciddi bir para… Kayseri’nin istihdamına, sanayileşmesine, ticaretine katkı koyacağı kanaatindeyim. Biz de bu tür konular tasarruf miktarı olmaktan daha ziyade yatırıma dönüştürecek miktarlar olarak görülür. İnşallah o Kayserili hemşehrimizi de tanırız ve yatırımını hep birlikte izleriz” dedi.

Tek rakamla kaçırdı

Şarkıcı Metin Arolat tek rakamla Süper Loto’da 22 milyon lirayı kaçırdı. Kayseri’den tek kişiye çıkan büyük ikramiyeyi kıl payıyla kaçıran şarkıcı, beşte kaldığı Süper Loto kuponunun fotoğrafını twitter’da takipçileriyle paylaştı. Tek rakamla 22 milyon lirayı kaçıran Arolat, 5 tutturduğu kuponun fotoğrafının altına ise, “5 bilmişsin tebrikler demeyin sinirleniyorum. 4 bilmiş olmayı tercih ederim şu anda” diye yazdı. Ünlü şarkıcı 5 bin 72 lira 50 kuruşluk teselli ikramiyesiyle yetinmek zorunda kaldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.