Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Madem Ve Kadem İşbirliğiyle ‘Kadın Ve Aile’ Paneli Düzenlendi

06.12.2015 Paz, 13:49

Madem Ve Kadem İşbirliğiyle ‘Kadın Ve Aile’ Paneli Düzenlendi

Reklam

Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya Temsilciliği işbirliğiyle “Kadın ve Aile” konulu bir panel düzenlendi.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen panelin açış konuşmasını yapan KADEM Malatya Temsilcisi Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, programa desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiklerini belirtti.

KADEM’in yaptığı çalışmalara da işaret eden Karabulut, kadına şiddetin önüne geçilmesi için Özgecan Yasası’nı istediklerini anlatarak, Ceza Yasası’nda yapılan revizyonla katillerin hak ettiği cezaya çarptırıldığını kaydetti.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ilk göreve geldiği 2009 yılından itibaren kültürel ve sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiğini belirterek yapılan çalışmalardan birinin MADEM’in kuruluşu olduğunu vurguladı.

Açış konuşmalarından sonra panele geçildi. Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’un oturum başkanlığında gerçekleştirilen panelde İnönü Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Arslan, “Aile ve İş Hayatında Kadın”, Doç. Dr. Abdullah Çolak, “İslam’da Kadın ve Aile”, Yrd. Doç. Dr. Emine Durmuş, “Evlilikte Eş Rolleri”, Yrd. Doç. Dr. Bahar Öcal Apaydın da “Koruyucu Ailelik” konularında sunumlar yaptı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.