Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Malatya’ Kan Bağış Kampanyası Düzenlendi

05.12.2015 Cts, 17:50

Malatya’ Kan Bağış Kampanyası Düzenlendi

Reklam

Malatya’da, Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi ve Türk Kızılayı Malatya Kan Bağış Merkezi ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenledi.

Kan bağışının önemine vurgu yapmak ve sosyal duyarlılığı arttırmak adına düzenlenen kan bağışı kampanyasına MalatyaPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi ev sahipliği yaptı. Katılımın yoğun olduğu kampanyada Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül de kan bağışında bulundu. Kan bağışı kampanyası hakkına bilgi veren Birlik Vakfı Malatya Şubesi Hanımlar Komisyonu Başkanı Ebru Yiğitvar, her yıl binlerce insanın bir kaza ya da hastalık sonucu kan bulamadığı için hayatını kaybettiğini ifade ederek “Tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek tedavi aracı bulunamaması, kan bağışının önemini ortaya koyuyor” diye konuştu. Düzenledikleri kan bağışı kampanyasının sosyal sorumluluk ve duyarlılık açısından çok önemli olduğunu belirten Yiğitvar “Kimin ne zaman kana ihtiyacı olacağını bilemeyiz ancak hastanelerimizde her an, onlarca kişi acil kana ihtiyaç duymakta. Kan vermek için acil bir ihtiyaç haberi beklemeye gerek yok. Kan bağışı yapmak, kısa bir azman alır ancak karşılığında bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Kan vermek sosyal bir sorumluluk ve insani bir görevdir. Biz sağlıklı bir insanın kan bağışında bulunmasını bir gereklilik ve zorunluluk olarak görüyoruz. Kan bağışı hem kişinin sağlığı hem de toplumun sağlıklı yaşamı açısından büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

Yiğitvar konuşmasının sonunda desteklerinden ötürü Türk Kızılay’ı Malatya Kan Bağış Merkezi’ne, Birlik Vakfı Şube Başkanı Sadi Ergül’e, Malatya Park AVM Genel Müdürü Yılmaz Arslan’a ve kan bağışına katılan bütün vatandaşlara teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.