Anasayfa > Slayt Haber, Yaşam > Mamak’ta Muhteşem buluşma

06.08.2012 Pts, 4:13

Reklam

Hemşehrileri buluşturan Mamak Belediyesi, Erzurumluları bir araya getirdi. Ramazan eğlencelerinin öncesinde bin 500 kişilik iftar yemeği düzenleyen Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı (ESAV), aşıkların atışmasından, Erzurum Bar’ına kadar geleneklerini yaşatma fırsatı buldu. Programda kendisi de Erzurumlu olan MamakBelediye Başkanı Mesut Akgül, hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Programa, Mamak Belediye BaşkanıMesut Akgül, Sayıştay Başkanı Recai AkyelMamak Belediyesi Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, ESAV Genel Başkanı Veysel Karani Aksungur, ESAV Mamak Şube Başkanı Recep Güleç, STK’lar, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

ESAV’ın düzenlediği programda konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, hemşerilerin düzenlediği organizasyonlarla kültürlerin gelecek nesillere aktarıldığını söyledi. Akgül, “Erzurum’un burada yaşandığını görmek beni çok mutlu etti. Farklı kültürlerle birlikte Erzurum kültürünün de burada tanıtılması bizleri gururlandırıyor. Ramazan ayı, sazını yürekten okuyan aşıklar gibi, yürekle konuşulan, yürekten dinlenen bir ay. Geceyi düzenleyen ESAV vakfına, yönetimine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

ESAV Genel Başkanı Veysel Karani Aksungur da bu türk organizasyonlarla kardeşlik bağlarının, hemşehri dostluğunun pekiştiğini söyledi. Aksungur, “Amacımız hemşerilerimizle bir araya gelerek, dostluğumuzu, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek. Erzurum, türküleri, folklorik değerleri ve yetiştirdiği büyükleri ile büyük önem kazanır. Yüzlerce hemşerimiz bugün bu alanda kardeşlik coşkusunu birlikte yaşadı. Bize bu fırsatı veren Mamak Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.