Anasayfa > Eğitim > Matso Başkanı Ahmet Boztaş Öğrencilerle Buluştu.

04.12.2015 Cum, 10:26

Matso Başkanı Ahmet Boztaş Öğrencilerle Buluştu.

Reklam

Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesi “Kariyer Günleri” etkinliği katılan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş gençlere girişimcilik, iş dünyası ile kariyer planlaması üzerine konuşma yaptı. Etkinliğe MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Arslan, Manavgat Bahçeşehir Koleji Kurucusu Turgut Aydın, Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesi Müdürü Harun Yılmaz, Manavgat Bahçeşehir Ortaokulu Müdürü Şerafettin Avcı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Konuşmasına Oda çalışmaları ve Manavgat ekonomisiyle ilgili bilgiler vererek başlayan Başkan Boztaş, öğrencilere girişimcinin tarifini de yaparak, işsizliğin çözümü ve zenginleşmenin girişimci sayısının artması ile olacağını vurguladı. Öğrencilere meslek seçimi konularında önerilerde bulunan Boztaş, “hangi mesleği seçerseniz seçin tüm mesleklerin temelinde girişimcilik vardır. Daha hızlı büyümemiz ve gelişmemiş için en az erkekler kadar kadınların da iş dünyasına katılması gerekmektedir. Biz iş insanları olarak iş dünyasına kadınlarında katılmasını istiyoruz. Salondaki öğrencilerimizin yarıdan fazlası kız öğrencilerden oluşuyor. Kız öğrencilerimizin de mutlaka iş dünyasına katılmalarını tavsiye ediyoruz. Devlet girişimci adaylarına KOSGEB ve kalkınma ajansları gibi çeşitli kurumları aracılığıyla destekler veriyor. Bu desteklerde kadınlara pozitif ayrımda bulunuluyor” diye konuştu.

“KAYBETMEKTEN KORKMAYIN”

Öğrencilere sevdikleri meslekleri tercih etmeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Boztaş, “hayal edin, hedef koyun, hedefe ulaşmak için disiplin bir şekilde çalışın” dedi. Kaybetmeyi göze alamazsanız başaramazsınız diyen Boztaş, “Özgürce hayal edin, belirlediğiniz hayallere ulaşmak için hedef belirleyin ve disiplin bir şekilde çalışın. O zaman hayalinizi gerçekleştiğiniz göreceksiniz. Kaybetmeyi göze alamazsanız başaramazsınız. Ancak hayati risk taşıyan konularda gerekli tedbirlerinizi de alın. Daima bir B planımızda olmalı. Riski göze alarak kurduğunuz işyeri ile kendinize olduğu gibi ülkeye de işsizliğin azalmasına katkı sağlayacaksınız. Bizim iş dünyasında ‘kaybetmekten korkan tüccar ne zarar, ne kar eder’ diye bir söz vardır” dedi.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Boztaş, MATSO olarak inşaatını yaptırdıkları Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’ne de değinerek ilçede 2 fakülte daha kurulması ile Manavgat Üniversitesi’nin açılabileceğine söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.