Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Mavi Kartaneleri-2015 Projesi Ödül Töreni Yapıldı

21.11.2015 Cts, 14:01

Mavi Kartaneleri-2015 Projesi Ödül Töreni Yapıldı

Reklam

Erzurum Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ÇOGEP (Çocukları ve Gençleri Destekleme Sosyal Yardım Programı) kapsamında hazırlanan Mavi Kartaneleri-2015 Projesi Ödül töreni yapıldı.

Törene, Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin Koçan, Emniyet Müdür Kamil Karabörk, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ile projeye destek veren kurum temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

ÇOGEP kapsamında hazırlanan Mavi Kartaneleri projesi ile gençlerimizde birlikte yaşama kültürünün oluşturulması, ortak tarih bilincinin geliştirilmesi, sorumluluk alma duygusunun arttırılması, grup çalışması ve çok yönlü düşünebilme yetisinin geliştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca gençlerde birlik ve kardeşlik değerlerimizin benimsenmesi, aidiyet duygusunun geliştirilmesi ve farklı faaliyet alanlarında sürekli olarak yer almalarının sağlanması projede amaçlanan hedefler arasında yer alıyor.

Toplam 1146 öğrencinin katıldığı projede 180 öğrenci, katıldıkları birçok etkinlikte (masa tenisi, buz pateni, geleneksel çocuk oyunları , satranç, kitap okuma, zeka oyunları, bilgi yarışmaları) elde ettikleri puanlarla dereceye girerek ödül almaya hak kazandı.

En fazla puanı toplayarak birinci olan Birsel Kartal’a Ödülünü Vali Ahmet Altıparmak verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.