Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber, Yaşam > Mehmet Ağar tahliye oldu

29.04.2013 Pts, 13:06

Reklam

Susurluk Davasında hapis cezası alan Mehmet Ağar, denetimli serbestlik uygulaması kapsamında tahliye oldu.

 

Susurluk davasında aldığı 5 yıl hapis cezası Yargıtay tarafından onandıktan sonra 25 Nisan 2012 günüAydın’ın Yenipazar ilçesinde bulunan K-1Tipi Kapalı Cezaevi‘ne gelen Mehmet Ağar, saat 15.45 sıralarında teslim oldu.

 

 

 

Dün sabah saatlerinden itibaren Yenipazar’daki K-1 Tipi Kapalı Cezaevi’nde yatan Mehmet Ağar tahliyeoldu.
Denetimli serbestlik yasasından faydalanan Mehmet Ağar, Aydın Yenipazar K-1 Tipi kapalı cezaevinde 368 kaldı. İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar’ın, 3. Yargı Paketi’nde yer alan ve şartlı tahliyesine bir yıl kalanlara, yarı açık cezaevine gitmeden ‘denetimli serbestlik’ imkânı tanıyan düzenleme kapsamında tahliye olduğu öğrenildi.
Bilindiği gibi Mehmet Ağar, 25 Nisan 2012 günü öğlen saatlerinde 2 yıllık hapis cezasını çekmek üzere çok sayıda seveninin oluşturduğu bir konvoy ile Yenipazar K-1 tipi Kapalı Cezaevi’ne gelmişti.

 

 

Cezaevi girişinde açıklamalarda bulunan Ağar, “Değerli arkadaşlar bugüne kadar sizleri çok yordum. Sizleri bundan sonra yormayacağım rahat olun. Daha önce dediğim gibi ben bunu bir görev kusuru olarak görüyorum ve bu birliktelik ile bu düşüncem içerisinde terörle mücadele devlete yardımcı olacaksa bu sürecide bir görev olarak addediyorum. Bin şükür ki bugüne kadar olan hizmetimizde halk tabiriyle söyleyeyim ehli imana da ehli namusa da ehli vatana da ve kimseye bir zararımız dokunmamıştır. Hep bunun gayreti içerisinde oldum. Ama sonuçta böyle bir tecelli olmuşsa bu önce Allah’tan sonra devletten gelendir. Bu da bizim başımızın üzerinedir. Bizim meselemiz Türkiye’nin geleceğinin, 75 milyonun kardeşçe birlikte huzur içinde yaşamasıdır. Onun dışında hiçbir gayemiz olmadı. Buna dikkat ettik. Bu vatan toprağında geçireceğimiz bu sürede vatanımızın toprağı olduğu için hemşerilerimizin yaklaşımından dolayı gayet huzur içerisindeyim. Allah devlete millere zeval vermesin. Ne milletime ne sevenlerime üzecek veya mahcup edecek hiçbir davranışım olmamıştır. Allah yardımcımız olsun” diye konuşmuştu.

 

 

Cezaevi girişinde kimseye kırgın olmadığını da belirten Ağar, “Hiçbir kimseye kırgınlığım muğduriyetim olamaz. Bu tür hizmetlerde çalışan insanların cumhuriyet öncesinde de cumhuriyet sonrasında da örnekleri vardır. Hiçbir kırgınlığımız mağduriyetimiz olamaz” ifadelerine yer vermişti.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Fatih Börekçi

Sayın Mehmet Ağar değerli bir devlet adamıdır. Serbest kalmasına çok sevindim, umarım bu vatan için çalışan insanların yolu açık olur…..

01.05.2013, 8:35