Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Mevlana Vadisi’ne ilk kazma

30.09.2012 Paz, 16:12

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan ve Erzurum-Erzincan-Bayburt bölgesinin en başarılı çalışması seçilen “Mevlana Vadisi” projesi için ilk kazma vuruldu. Toplam 2 milyon 200 bin liralık bütçeye sahip projeyle Çat Yolu’nu Yenişehir’e bağlayan Mevlana Caddesi, adeta turizm cennetine dönüştürülecek.

 
5 milyon liralık bütçeye sahip ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı’na “Mevlana Vadisi” projesiyle başvuran Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum-Erzincan-Bayburt bölgesinde birincilik elde etmişti. Toplam maliyeti 2 milyon 200 bin lira olan projeyle Çat Yolu’nu Yenişehir’e bağlayan Mevlana Caddesi’ni adeta bir turizm cennetine dönüştürecek olan Büyükşehir Belediyesi, buradaki çalışmalarına başladı.

 
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Erzurum’un çehresine yeni bir güzellik katacak olan bir projeyi daha hayata geçirmeye başladıklarını bildirdi. Mevlana Vadisi adı altında “Palandöken Turizm Merkezi ve Olimpiyat Tesislerini Yeşil Koridor ile Bütünleştirme Projesi”ni hazırlayarak geçtiğimiz yılın Kasım ayında Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na sunduklarını hatırlatan Başkan Küçükler, projenin, ‘Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında uygulanacağını kaydetti.

 
MELVANA VADİSİ PROJESİ’NDE YOK, YOK
Maliyeti 2 milyon 200 bin lirayı bulan projeyle Çat Yolu’nu Yenişehir’e bağlayan Mevlana Caddesi’ni yemyeşil bir koridora dönüştürecekleri bilgisini veren Başkan Küçükler, çalışmanın yaklaşık 48 dönümlük alan üzerinde yapılacağını belirtti.
Küçükler, Mevlana Caddesi’nde oluşturulacak olan yeşil koridorla hem Çat Yolu, hem de Yenişehir bağlantısının çehresinin değiştirileceğine dikkati çekerek, “Proje içerisinde deyim yerindeyse yok, yok” ifadesini kullandı.
Mevlana Vadisi’nde 2’şer adet basketbol ve voleybol sahası, kafeler, çeşitli çap ve genişlikte kaya bahçeleri, su yüzeyleri, yapay şelaleler ve ahşap köprüler bulunacağını anlatan Küçükler, yeşil koridor içerisinde halkın hizmetine sunulacak olan sosyal donatıların bunlarla sınırlı kalmayacağını dile getirdi.
Başkan Küçükler, “Yapım çalışmalarına başladığımız Mevlana Vadisi’nde seyir terasları, pergolalar, çok sayıda çocuk oyun alanı, yürüme yolları, masal adası, restoran barfiks ve jimnastik sahaları, otopark, mobil oturma bankları ve şadırvanlar da bulunacak” diye konuştu.

 
BAŞKAN KÜÇÜKLER: ERZURUM HALKI BURAYA AKIN EDECEK
Proje kapsamında ilk kazmanın vurulduğunu açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Mevlana Vadisi projesinin hayata geçirilmesinin ardından Çat Yolu ve Mevlana Caddesi’nin yepyeni bir görünüm kazanacağını dile getirdi. Küçükler, “Projemiz bu bölgeye öylesine göz alıcı bir güzellik kazandıracak ki, halkımız burada vakit geçirebilmek için adeta yarışa girecek. Böylece Erzurum yepyeni bir eğlence ve dinlence merkezine kavuşmuş olmakla birlikte atlama kulelerinin de içinde bulunduğu olimpiyat tesislerini yeşil bir koridorla bütünleştirmiş olacağız” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.