Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Meydan Teşekkürü

26.07.2012 Per, 15:45

Reklam

akutiye Kent Meydanına kurdukları çadır ile Ramazan ayına rağmen günlük 40-50 kişiden kan bağışı alan Kızılay Kan Merkezi yetkilileri teşekkürlerini Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’a plaket takdimiyle yaptılar. Kızılay Kan Merkezi Müdürü Fırat Karakurt, Yakutiye Kent Meydanı marifetiyle insanlardan kan bağışı aldıklarını söyledi.

 
Yakutiye Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri nedeniyle her akşam binlerce insanın akın ettiği Yakutiye Kent Meydanı, Kızılay için kan bağışı kapısı oldu. Türkiye’de Ramazan ayında bölgesel kan ihtiyacını karşılayan tek merkez olduklarını belirten Kan Merkezi Müdürü Fırat Karakurt, “İhtiyacını karşılayan 3 bölgeden biriyiz. Ancak Ramazan ayı içerisinde bölgesinin kan ihtiyacını karşılayan tek bölgeyiz. Kuruma kan bağışına yalnızca düzenli bağış yapanlar geliyor. Yakutiye Kent Meydanı sayesinde Ramazan olmasına rağmen günlük ortalama 40-50 kişiden kan bağışı alıyoruz. Yüzlerce insan bu kanlar ile hayat buluyor, yaşamı kurtuluyor. Şehir meydanı olmasa bizim bu bağışları almamız mümkün değil. Kent Meydanının şehre kazandırılması ve alanda bize de destek olunup yer verilmesi nedeniyle Belediye Başkanımız Ali Korkut’a teşekkür etmek istedik. Bunu da bir plaketle sunmak istiyoruz” dedi.

 
Ali Korkut, Kan Merkezi Müdürü Fırat Karakurt ve Kan Bağış Kazanım Uzmanları Selçuk Dağtekin, Fuat Gündoğar’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Korkut, “Kan vererek hem hayat kurtarıyoruz, hem de hayat buluyoruz. Böylesine anlamlı bir hizmete destek olmak gerekiyor. Çadırın amacına ulaşmasından memnunum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.