Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Mezitli’de ‘Başöğretmene Saygı’ Sergisi Açıldı

24.11.2015 Sal, 14:02

Mezitli’de ‘Başöğretmene Saygı’ Sergisi Açıldı

Reklam

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde “Başöğretmene Saygı” sergisi açıldı. Sevgi Olsun Sanat (SOS) oluşum grubunun çalışmaları yer aldığı sergi 28 Kasım 2015 tarihine kadar gezilebilecek.

“Başöğretmene Saygı” sergisi, Mezitli Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde açıldı. Açılışa, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve çok sayıda davetli katıldı. Sergiyi düzenleyen, Sevgi Olsun Sanat oluşum grubundan Ressam Emine İlkkutlu İzdar, açılışta yaptığı konuşmada, sergiyi 31 arkadaşı ile birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. Sergide, resim, şiir, fotoğraf eserlerinin yanı sıra klasik müzik dinletisinin de yer alacağını belirten İzdar, serginin açılmasına destek veren başkan Tarhan ve Mezitli Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Tarhan da sergiye katılan sanatçıların çoğunun, yaşamlarıyla sanatlarını özdeşleştirmiş insanlardan oluştuğunu vurgulayarak, “Emine İlkkutlu İzdar Hanımefendi 10 Kasım’ın hemen ardından Sevgi Olsun Sanat grubuyla ‘Atatürk’ temalı sergisini açtı. Kendilerine teşekkür ediyorum, kendisine sanat yaşamında nice yıllar diliyoruz. Sanat hepimizi hayata bağlayan önemli bir bağ. Biz zaten 2016 yılını Kültür, Sanat ve Spor Yılı olarak kendimize hedef seçtik. Çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca, kısa bir zaman sonra açılacak olan kafeteryamızda down sendromlu çocuklarımızın çalışmasını planlıyoruz. Onları da hayata bağlamış olacağız. Sosyal Tesislerimizdeki kütüphanemizi ise İçel Soroptomist Kulübü’nün desteğiyle bir süre önce açmıştık. Bir amfi tiyatro çalışmasına başladık. Yeni bir nikah salonu için çalışmalarımız var. Kültür merkezimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Yine Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi üzerinde Çukurova Üniversitesi’ne hazırlattığımız peyzaj projesi başlayacak, dört ay içerisinde modern bir dinlenme alanı yapacağız. Buna benzer bir dizi çalışmayla Mezitlimize katkılarımız sürecek” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.