Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > MHP İl Başkanı Erdem’den Bakanlık Değerlendirmesi

05.12.2015 Cts, 16:48

MHP İl Başkanı Erdem’den Bakanlık Değerlendirmesi

Reklam

19 yıl aradan sonra Malatya’da AK Parti Milletvekili Bülent Tüfenkci’nin Bakan olmasını değerlendiren Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, Malatya için olumlu olacak projelerde MHP olarak destek vereceklerini söyleyerek, “Artık Malatya’daki projelerin icraata dökülmesi gerekiyor” dedi.

64. Hükümette Malatya Milletvekili Av. Bülent Tüfenkci’nin Gümrük ve Ticaret Bakanı olması hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, Malatya’nın bunu hak ettiğini ifade ederek “Malatya mevcut iktidar partisine 4 dönemdir büyük bir destek verdi. 14 yıldır bakanlık Malatya’ya bir türlü nasip olmadı. Bu dönem Bülent Tüfekci’ye nasip oldu. Allah hayırlı etsin diyorum. Malatya için inşallah iyi hizmetler gelir” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci’nin önce ülkeye sonra iline yapacağı hizmetlerle ileride anılacağını belirten Erdem, “Makamlarla anılmasın. Yüzlerce bakan vardı. Şimdi isimleri yok ama hizmet noktasında baktığımız zaman birçok isim akla gelebilir. Makamlar geçidir, yapacağı hizmetler bakidir. İnşallah Bülent Bey kalıcı eserler bırakır Malatya’ya. Başta ülkeye daha sonra kendi iline hayırlı hizmetler yapar” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Malatya’ya yapılacak her türlü olumlu projede Bakan Tüfenkci’nin yanında olacaklarını vurgulayan Erdem, Malatya ile ilgili olan projelerin yakından takipçisi olacaklarını söyledi. Başta Kuzey Çevreyolu ve Hızlı Tren gibi projelerin takipçisi olacaklarını belirten Erdem, “Artık Malatya’daki projelerin icraata dökülmesi gerekiyor. İnsanlarımız umutla bekliyor. Ama eksikleri de mutlaka gündeme getireceğiz ve ikaz maiyetinde eleştirilerimiz olacaktır. Ben hep şunu ifade ederim, yatırımlar kesinlikle ve kesinlikle siyasi amaçlı olmasın. Gerçekten memlekete yapılacak her türlü yatırımın kalıcı olması ve yer doldurması lazım. Bilhassa istihdama yönelik yatırımların olması gerekiyor. Türkiye genelinde de Malatya’da da işsizlik hat safhada, eğer buna yönelik hizmetler gelirse Bülent Bey uzun süre anılır” diye konuştu.

Geçmiş dönemlerde hizmete yönelik temeli atılan ancak uzun yıllardır atıl bir vaziyette duran Vagon Onarım Fabrikası’nı anımsatan Erdem, “O zaman şaşalı bir temel atıldı. Kargası yapıldı. Ama maalesef atıl vaziyette bekliyor. Yapılacak şeylerin kalıcı olmamsı gerekiyor. Bizim bakanımızdan ricamız istirhamız istihdama yönelik yatırımlara ağırlık vermesidir. Bunun Malatya’ya faydası olacaktır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.