Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > MHP Pasinler ve Köprüköy’de

30.03.2013 Cts, 15:54

Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Erzurum’un Pasinler ilçesinde ve Köprüköy ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi.
Sıkı bir Ankara trafiğinin ardından hafta sonunu fırsat bilen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Erzurum’da vatandaşlarla ve partililerle bir araya gelerek onların sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. Fırsat buldukça sık sık Erzurum’a gelen Öztürk, Pasinler ilçesine bağlı Epsemce ve Demirdöven köylerinin ardından Köprüköy ilçesine bağlı Eğirmez Köyünde de vatandaşlarla bir araya geldi.
Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, ilçe binasında partililere yaptığı konuşmada gündemi değerlendirdi. Öztürk, “Memleketin bütün sorunlarını halletmişiz gibi yatıyoruz kalkıyoruz bölücü başıyla uğraşıyoruz. Bölücü başının canı cehenneme 11 metrekarelik odasını 50 metrekare yapacaksınız yapın. Amaçlarının çözümden ziyade Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmak olduğunu belirten Oktay Öztürk, adam oturduğu yerden rejim değişikliği istediğini, 90 yıldır parlamenter sistemle yönetilen Türkiye’nin alışa gelmiş bir sisteminin olduğunu, bu sistemin yanlışları varsa onu atar, tecrübe edilen sistemin noksanlıkları varsa onları da yaparsınız ve mükemmel bir hale getirebilirsiniz. Her işi hallettik kaldı bir fıstığı yeşil. Maksatlarının Türkiye Cumhuriyetinin iyi yönetilmesi değil. Bu bölücülük meselesinin tek bir halledilebilir yolu var oda eyalet sistemine geçiş olması.” dedi.

 
Eyalet sistemi hakkında da bilgi veren Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, eyalet sistemiyle Türkiye’yi bölmeye çalıştıklarını, projenin ABD ve dış güçlerin bir projesi olduğunu, uygun bir zeminde bu projeyi getirmeye çalışıyorlar ki milletin tepkisini almamak için, Amerika’da başbakanın bu hırsını bildiği için böyle bir çözüm yolu teklif ettiğini belirten Öztürk, bunun sonucu bölünmedir. Allah muhafaza böyle bir şey olursa bize bu topraklar üstünde hür yaşama fırsatı verilmeyeceğini ifade etti.

 
Oktay Öztürk, muhalefetin sesinin kısıldığını ifade ederek “Televizyonları kapattılar, medyayı da kendi zengin yandaşlarına aldırdılar ve diğer medyayı da korkuttular. Elimizde bir meclis tv vardı. Orada genel başkanlar haftada bir gün mesajlarını veriyorlardı. Onunda yayınını kapattılar. Meclis tv saat 19. 00’a kadar açık olduğunu, grupların konuşmaları, gündem dışı görüşmeler derken tam milletin meseleleri anlatılacak Meclis Tv kapanıyor. Milletin meselesi ise saat 19. 00’dan sonra görüşülüyor ve millet orada ne olup, bittiğini göremiyor. Onların yandaş medyaları istediklerini veriyorlar seslerini duyuruyorlar. Bizde dedik ki belki televizyonları kapatabilirsiniz. Mikrofonları kapatabilirsiniz. Ama bizim Hasankale’ye gelip gitmemize de gücünüz yetmez ya” diye konuştu.
Genel Başkan Yardımcısı Öztürk, dün akşam Uzundere’nin Kirazlı köyüne bir ziyaret ettiklerini ve orada köy olmasına rağmen sadece içeride 117 kişi olduğunu ve onlar için bıçak kemiğe dayanmış olduğunu söyledi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk Pasinler’de partililere konuştuktan sonra Köprüköy İlçesine bağlı Eğirmez köyüne ve Pasinler’e bağlı Epsemce ve Demirdöven köylerinde vatandaşlarla bir araya geldikten sonra gece geç saatlerde ilçeden ayrılarak Erzurum’a döndü.

 
Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ün vatandaşlarla buluşma gezisine Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, il yönetim kurulu üyeleri, Pasinler İlçe Başkanı Halit Tanko, Köprüköy İlçe Başkanı Enver Karasu, Pasinler eski Belediye Başkanı Bünyamin Ucun ve partililer eşlik ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.