Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > MHP’de aday karşaması

25.07.2013 Per, 15:18

MHP’de aday karşaması

Reklam

Duygularım, kazanmak isteyen futbol takımının sahası kenarında ısınma hareketleri yapan, oyuna girmek için hakemin işaretini bekleyen takımın kazanması için umut bağlanan nöbetçi golcü gibi !

 

 

Hani acelesi olan taksiye, olmayan belediye otobüsüne biner ya ;  Kıçından saman çöpüyle şişirilmiş kurbağa siyasiler geldi aklıma ! “ La hayle “ diyerek dinliyorum hava raporunu?

 

 

Kıble ve keşişlemeden esen rüzğarlar denizleri homurdatır, sahilleri serinletir, içimi ferahlatırken, yüreğim kural tanımaz duygularımı ustaca atılan bir kemente takılıp kalmasını beklemekte? Maçı kaybeden boksörün rakibinin yumruklarından kurtulma çabalarının boşuna olduğunu, nakavt olduğunda anlamakta gecikmesi gibi?

 

 

 

Pembe panter müzigi eşliğinde yürüyen adımlar, genç adımlarını anımsar ya? Gökyüzüne bakamaz gözlerim! Siyasi duygular Ayakkabı tabanına yapışmış sakız gibi bırakmaz yakanızı? Tek silahınız, tek dişi kalmış şimşir tarağınızdır!

 

 

 

Hep kalemimin ruhumu okşamıştır. Sağ yanımda bulduğum, sol yanımda taşıdığım, başıma taç, yüreğime sevda eylediğim Ülküm!

Çıkarın atın artık taktığınız maskeleri, yormayın kendinizi? “ Oturarak başarıya ulaşan tek canlı varlık tavuktur.”

 

 

 

Aslıyla değil, astarıyla öğünen mercimek beyinleri pazara götürseniz vallahi alıcı bulamazsınız..!

Mercimek beyinlilere, zoruna gidenlere boş konuşmasınlar diye; Ağızlarına salıncak kurar keyifle sallanırım. Dönek ve dönmeleri, döner salıncağa koyar akılları sulanıncaya, miğdeleri bulanıncaya kadar, döndürür dururum elimallah!

 

 

 

Yazılmamış kurallara inanarak yaşayanlarla; Yazılmış kurallara inanmayarak çiğneyenler, mezarlıkta korkusundan ıslık çalan adam gibisiniz?

Bundan böyle; Hiçbir kimse yazdıklarımdan dolayı fikrimi ölçmesin. Kıldan ince, kılıçtan keskin sözcüklerimin çıkış yolu aklımdır!

 

 

 

Tövbe etmemiş siyasi fahişe ve tilkilerden, sahte evliyalardan korunmanız için dualarım sizinle, milletimin gönül şelaleleri! Baki selamlarımla, Ülkü İle Kalınız.

 

 

 

NOT : “ MHP Büyükşehir Adaylarının Suskunluğu” köşe yazıma yorum yapan sayın Elif Armağan, isimli değerli okurum bakın ne diyor?

elif armağan

Adalet ve kalkınma partisine oy vermemiş biri olarak akp nin akıllı kişiler partisi olduğunu düşünmeye başladım. 2011 seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum’da Fazilet Dağcı Çığlık’ı liste başlarına koydu yetmedi parti merkez yönetim kuruluna aldı seneye bu hanıma bakanlık verileceğine dair bilgiler geliyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kadın seçmen sayısı fazladır ,bölge çok fazla göç vermiştir erkeklerin çoğu çalışmak üzere büyük şehirlere veya yurtdışına gider oy kullanmak için gelmezler yine Doğu ve Güneydoğu Anadolu nüfus profiline bakıldığında erkekten çok kadın seçmen sayısı mevcuttur, evde ekmeğin fiyatını mutfak masraflarını kömürün fiyatını(seçim zamanı dağıtılırsa alâ olur kadın yakar! ) kızlarını okula göndermeyen ailelerin harçlıklarını kadın alır(!)ne hikmetse Milliyetçi Hareket Partisi’nde kadın adaylar hemen her şehirde liste sonlarına konularak bir anlamda seçilmeleri engelleniyor. Araştırıldığında teşkilatlar ‘kadın adayı kabul etmiyor’ o zaman kadınlar da size oy vermiyor, gidip akıllı kişiler partisine oy veriyor. Allah On’lara analığı vermiş cenneti ayaklarının altına sermiş senin teşkilatların anaları sevmiyor demek seçmenler tarafından ‘öyleyse siz Müslüman değilsiniz Adalet ve Kalkınma Partisi Milliyetçi Hareket Partisi’nden daha Müslüman’ diyor veriyor oylarını Müslüman akıllı kişiler partisine( ! )Klasik aile yapısından çekirdek aile modeline geçtik herif ne derse evde o olur yok aksine hanımın tuttuğu spor takımı oy verdiği parti tercihleri artık kocasından farklı kadın ister çalışsın ister çalışmasın birey olma yolunda emin adımlarla ilerliyor günümüzde. Erzurum’da soruyorum; kadınların çoğu akıllı kişiler partisine oy vermiş Cumhuriyetçi Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy yok. Meclise bakıyorum kadın milletvekilinde sayısal çoğunluk akıllı kişiler partisinde Cumhuriyet Halk Parti’si 2, Milliyetçi Hareket Partisi yanlış bilmiyorsam 3. Milliyetçi Hareket Partisi ‘herifler partisi’ haline gelmiş elinde tespih, ayağında sivri burun topuklu ayakkabı, beyaz çoraplı herifler gerçi son yıllarda böyle tiplere rastlamak az olsa da kafalarına geçirdikleri siyah çorap ‘ teşkilatlar kadını istemiyor’ felsefesinden belli oluyor. Seçmen görüşlerini izleyebilecek parti ve adayları tercih eder. Erzurum’da Milliyetçi Hareket Partisi ‘herifler’ partisi görünümündedir bu demek değildir ki kadın seçmene farklı, erkek seçmene farklı aday olsun. Muhsin Yazıcıoğlu ‘Erkek olmak alın yazısı olsa da adam olmak her kula nasip olmaz’ dermiş bunu eski partisindeki kadın sayısının azlığına bağlamak yanlış olur fakat Milliyetçi Hareket Partisi’nde siyaset yapan teşkilatlarda görev alan mecliste temsil edilen kadın sayısının yetersizliğinin altında yatan sosyolojik ve psikolojik etmenleri sosyal politika uzmanları araştırmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi, Erzurum’da adayını belirlerken şuna karar verecek bence AKILLI MI? KILLI MI? olsun

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

GÖKHAN ARSLAN

Sayın Elif ARMAĞAN AĞABEY! doğu anadoluyu maşallah güzel analiz etmişsiniz hatta yetinmemiş mukayeselerde de bulunmuşsunuz ancak mukayeselerinizde alınan reylerin oranlarına maalesef dikkat etmemişsiniz, Erzurumun büyükşehir dahil olmak üzere merkez ilçeleri dahil hangi belediye başkanı bayandır akp nin yani? yorumunuzun başında akp ye oy vermemiş birisi diye başladığınız yazı ilk başta farklı karşılansada yazının devamında komik bir giriş cümlesi olduğu anlaşılmaktadır sade oy vermekle kalmayıp akp nin propagandasını yapacak kadar fanatik bir akp lisiniz ancak mhp liler hakkında elinde tespih sivri topuk falan son zamanlarda pek görmüyorum gerçi gibi tutarsız cümlelerle ithamlarda bulunuyorsunuz elif hanım bir konuda yazı yazacaksanız önce biraz bilgi edinin size basit bir bilgi vereyim bulması çok kolay ama sabit fikirli kişiler için bir o kadar zor olan bir bilgi MHP nin başkanlık divanında yani türkiyedeki bütün teşkilatlarını belirleyen divanında 2 tane hanımefendi var genel başkan yardımcısı sıfatıyle senin akıllılarda durum nedir bir baksana? MHP Erzurum teşkilatları hanımefendilere herzaman sıcak bakar bunuda MHP kadın kollarına sorup öğrenmen gerekecek, tabi senin beklentin şahsına gelip adaylık teklifinde bulunulması heralde kusura bakma MHP her anlamda kendini yetiştirmiş bayanlarla yola çıkar AKP hayranlarıyle değil MHP nin parti binasının yerini dahi bilmeden MHP kafasına siyah çorap çekmiş diyen kadınların yorumları yani şahsınızın yorumu sadece sizi bağlar tavsiyem odur ki aklınızdan her ne geçiyorsa burda ağlamayın AKP nin il binasına gidin orda ağlayın belki meclis üyesi ederler sizi?

01.08.2013, 8:55
Er Kişi Niyetine

Ne türklüğün ayaklar altına alındığında, ne de Türk bayrağının suç haline getirilmesinde bayrak satanın bile yıllarca içerde yatmasına yol açacak alçaklıkta, ne İstiklal marşının okunmasındaki saygısızlığa, sesiniz soluğunuz çıkmadı. MHP milletin gazını almak için bir kaç sivri kelimeyle olayı unutturdunuz ama bizler unutmadık. Adamlar TÜRK yoktur deme noktasına ve küstahlığa kadar geldiler. Yine ortalıklarda yoksunuz.
sayenizde ne milliyetçi, ne ülkücü nede TÜRK olduğunu söyleyecek kişi kaldı. Çocuklara kürtçe yasak isimler verilirken TÜRK çocuklarına konulacak TÜRK isimlerin bile yasaklandığı bir ülkede TÜRK’lük adına ortada dolaşmanız Tiksinti veriyor.Gücünüz kadına mı yetiyor Gökhan Arslan
Bu kadar olanlara rağmen sesinizin soluğunuzun çıkmayışı sizlerinde işbirlikçi ve asil AKP’li olduğunuzun en büyük kanıtı değil mi GÖKHAN ARSLAN
Genel müdürünüzün misyonu zaten vatan hainlerinin bulunduğu çeteye dönüşen AKP’yi ayakta tutmak. Olanlara karşı çıkacak olan TÜRK’leri durdurmak ve hatta iyice dağıtıp bir araya gelmelerini sağlamak .Bunu bu zamana kadar başarıyla getirdiniz Ama bu büyük milletin çocukları geldikleri oyunu anladılar ve artık sizlerin zapt edemeyeceği duruma geldiler ve sizi de artık dinlemiyorlar.
Bundan sonra kendiniz çalıp kendiniz oynarsınız. Seçimlerde AKP seçim sitemini değiştirerek size verilen oyları kendisine çevirme planını birlikte geliştiriyorsunuz. Yani ortada MHP’diye de bir şey bırakmayacaksınız..
Oyununuzun farkındayız tıpkı CHP’genel müdürünün atatürkçü, cumhuriyetci, vatan severleri ortadan kaldırmak görevini üstlenip aynı tarzda gittiğini milletin fark etmeye başladığı gibi.
Gelecek seçimlerde tarihin çöplüğüne gönderileceksiniz. Her üç partide ve o şerefsiz vatan hainleri de yaptıklarının hesabını en ağır biçimde verecekler.
Öldü sanılan Türk milleti her zaman ANKA kuşu gibi kendi küllerinden yeniden doğmuştur. Yine öyle olacak.
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

04.08.2013, 23:52
GÖKHAN ARSLAN

Sayın er kişi niyetine, sanırım yorumumu tam olarak okumadınız eğer okumuş olsaydınız gücünüz kadınlara mı yetiyor diye bir sual sormazdınız yorumda hanımefendilere vermiş olduğumuz değeri örneklerle açıkladım, sitemim MHP nin hanımefendilere yönelik siyasetine yönelik eleştiriyeydi, bunu anlamayışınızı yadırgamıyorum çünkü siz beni bilmeden hatta tanımadan MHP üzerinden ortada olmadığımızı söyleyecek kadar izan yoksunusunuz, cenab-ı Allaha şükürler olsun Müslaman ve Türküm ve bunuda söylediğiniz gibi saklayacak kadar korkak bir adam değilim bu arada siz rahat olun bu vatan bölünemez bizler nefes aldıkça… vatanseverliğinizi ve milliyetçi duruşunuzu saygıyla karşılıyorum ancak MHP nin liderine genel müdünüz hainlerle dönüşen akp yi ayakta tutuyor şeklindeki haddini ve saygıyı aşan söyleminizide hayretle karşıladığımı bilmenizi istiyorum, bizim sesimiz internet köşelerinde isimsiz yorumlarda değil hain dediğin insanların arasındada Allahın izniyle gür bir şekilde çıkar merek etme sen… bir yorum yapıyorsun daha konunun farkında değilsin yazdığım yazıyı anlamış değilsin bu kadar idraksiz bir kişiye verebileceğim en anlamlı cevapta şüphesiz susmak olur… ama inan uzak değiliz paydalarımız bir ikimizde bu memleketin sevdalısı insanlarız yeterki ön yargılarından kurtul…

05.08.2013, 2:34