Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > MHP’de görevden alma depremi

07.02.2013 Per, 19:57

MHP’de görevden alma depremi

Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi’nde Konya ve Sakarya il yönetimlerinde görevden alma depremi yaşanıyor…

 

MHP Konya İl yönetiminin, MHP Genel Merkezi’nden gelen bir yazıyla görevden alındığı bildirildi.

 

Göevden alınan MHP Konya İl Başkanı Hasan Kaya, yaptığı açıklamada, il teşkilatının olağan kongresinin 8 Nisan 2012’de gerçekleştirildiğini anımsattı.

Bu kongrenin çok seviyeli, çekişmeli ve heyecanlı bir kongre olduğunu ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

 

”Delegelerin baskı altına alınmasına rağmen onların hür iradeleriyle bu kongrede ben ve ekibim göreve getirildik. O günden buyana görevimizin başındaydık. Ancak bugün Genel Merkezimizden gelen bir yazı ile görevden alındık. Görevden alınma şekli de değişik. Yazıda ‘İç tüzüğümüzün 34. maddesine göre yeni teşkilat kuruluncaya kadar teşkilat kapatılmıştır’ diyor. Biz de yarın yapacağımız basın açıklamasının ardından partimizi kilitleyip gideceğiz. Sonra kim gelirse o partimizin il başkanı olacak, biz de ona saygı göstereceğiz.”

 

SAKARYA İL YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli imzalı görevden alma yazısı, gereğinin yapılması için bugün Sakarya Valiliği‘ne fakslandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli imzasıyla Sakarya Valiliği’ne bugün gelen yazıda, “Parti tüzüğünün 52 ve 54’ncü maddeleri gereğince Sakarya İl Teşkilatı Başkanlık Divanı tarafından yeni teşkilat kuruluncaya kadar il teşkilatı kapatılmıştır” denildi. Sakarya Valiliği bu yazı üzerine gereğinin yapılması içii Sakarya Emniyet Müdürlüğüne yazı gönderdi.

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte görevden alınan MHP İl Başkanı Mehmet Erdoğan Kasım ayında yapılan MHP Büyük kurultayında genel başkan adayı Koray Aydın’a destek vermişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.