Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > MHP’de gözler A Takımı’nda

09.11.2012 Cum, 6:52

Reklam

Bahçeli 15 kişilik Başkanlık Divanı’nı Salı günü açıklayacak. Haluk Pirimoğlu veya Kamil Aydın’ın Divan’a girmesi bekleniyor.

 

Devlet Bahçeli’nin yeniden genel başkan seçildiği 10. Olağan Büyük Kongre’de, Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) da belirleyen MHP’de dikkatler, partide ‘A Takımı’ olarak bilinen Başkanlık Divanı’na yoğunlaştı.

 
KurultayIn ardından geçen 72 saatte herhangi bir itiraz olmaması üzerine Seçim Kurulu, MYK ve Merkez Disiplin Kurulu listelerine kesinlik kazandırdı. Böylece MYK ve MDK listesinde ismi olanlar mazbatalarını aldı. Sonuçların resmiyet kazanmasının ardından Bahçeli, parti vitrinini oluşturmak için mesaiye başladı.

 
SalI günü gerçekleştirilecek Meclis Grup Toplantısının ardından ilk MYK toplantısı gerçekleştirilecek. Parti tüzüğüne göre, 75 MYK üyesi arasından gizli oyla ve üye tam sayısının salt çoğunluğu ile 12 genel başkan yardımcısı, 1 genel sekreter ve 2 genel sekreter yardımcısı için seçim yapılacak.
MHP kulislerinde Tuğrul Türkeş, Semih Yalçın, Sadir Durmaz, Mevlüt Karakaya, Emin Haluk Ayhan, Mustafa Erdem, İsmet Büyükataman ve Abbas Bozyel’in Başkanlık Divanındaki yerlerini koruması bekleniyor. Haluk Pirimoğlu veya Kamil Aydın’ın Divan’a gireceği konuşuluyor.

‘Kavga bekleyenler umarız ki utandılar’
MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, hafta sonu gerçekleştirilen partisinin kongresinde kavga çıkacağı beklentisinde olanların yanıldığını belirterek, ‘MHP’ye olumsuz değerler atfetme alışkanlığına sahip olanlar, ümit ederiz ki utanmışlardır’ dedi.
YazIlI açıklama yapan Adan şunları kaydetti:

 
‘Mİlletİmİzİn iki asli değeri, kimliğinin biçimlendiricisi olan Türklüğün ve İslamiyet’in hayatın her alanında temsilini üstlenmiş bulunan partimizin bu kongresi, bir kez daha dostlarında güven ve huzur, ülkemize, milletimize hasmane duyguların, politikaların sahibi olan çevrelerde ise telaş ve korku doğurmuştur. Kongre öncesinde kavga yaşanacağı, çekişmelerin siyasi sonuçlar doğuracağı, demokrasiye aykırı uygulamaların ortaya çıkacağı beklentisi ve hevesi içinde bulunanlar yanılmışlardır.’

YORUMLAR

Toplam 4 yorum bulunmaktadır.

Gökhan Taşcı

Haluk Abi divanda yer alsın yıllar önce myk da olduğu halde listeye alınmamıştı böylece yapılan haksızlık telafi edilir.Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin

09.11.2012, 12:30
Yunus Emre Yılmaz

Bu değil… bu değil! ben farklı bir şey istiyorum. Bu da değil, bunları herkes yapıyor bu hiç değil bu sıradan, değil. ..Hiç bir işe yaramaz bunlar, hiçbir şey değil sıradan….Beni anlamıyorsunuz bu değil daha farklı, daha güzel, çağ atlatacak bir şey: İnsanların daha mutlu yaşabileceği, güzel yaşabilecekleri farklı bir şey istiyorum. Bunların hiç biri değil. İşte bu…. erzurumun göbeeeinde Devlet Bahçeli gelse akp den başkası kazanamaz hayal ettim ve yaptım tarih hayal edenleri değil gerçekleştirenleri yazar

11.11.2012, 0:07
Asi Dadaş

Bir Dargın Bir Barışık……
Bir dargın bir barışık işte MHP’nin hikayesi.Dava ve yol arkadaşları ayrımını siyaset sözlüğüne yahut sık kullanılanlara ekleyen Devlet Bahçeli.Sefa Şefkat Çetin on yıla aşkın bir süredir partinin önünden bile geçemez bugün en tepelerlerde.Ömer Haluk Pirimoğlu on yıldır siyasi oruçlu(!)şimdilerde merkez karar yönetim kurulunda…Yıldırım Tuğrul Türkeş Oktay Öztürk on yıl önce düşmanlar bugün kuvvetli savunucu özetle bugün zirve yapanlar yarın bir gün diplerde dün gökte olanların bugün esameleri okunmuyor.Kasetçiler ayrıca ele alınıp incelenecek mevzuu.Mehter marşı gibi bir parti 3 adım ileri 5 adım geri.Türk siyasi tarihinde örneğine az rastlanır bir tür Devlet Bahçeli.Bülent Ecevit yanında sigara içmez bir saatte erken seçime gider.Tam Cem Yılmaz’lık komedi örneği.Demokrasi aşığıdır, bilge ruhludur Bahçeli muhalefeti fesat olarak nitelendirir.Devletin başına Devlet gelecek……Ya devlet başa ya kuzgun leşe(!)

19.11.2012, 1:35
mustafa

Gerek MHP’nin yönetim kadrosuna gerekse de yaptığı uygulamalar MHP’nin şu an için Türkiye’nin yaşlılar yönetiminin temsilcisi olduğunu bizlere göstermektedir.

MHP’nin kurucu genel başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in kendisinin yaşlı olmasına rağmen genç kadrolarla çalışma isteği ve siyasete genç yaşta yeni simalar kazandırmasına karşın Bahçeli’nin daha ziyade yaşlı kadroları tercih etmesi ve yaşlılığı kutsayıcı bir çaba içine girmesi hayli düşündürücü bir tutumdur.

20.11.2012, 0:57