Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > MHP’den ‘Türkiye Nereye Gidiyor’ konferansı

28.04.2013 Paz, 13:47

Reklam

E.MEHMET YILMAZ
ERZURUM (İHA) –

 

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Erzurum’da Yakutiye İlçe Teşkilatınca düzenlenen “Türkiye Nereye Gidiyor” adlı konferansa katıldı.
Erzurum Lisesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta MHP Yakutiye İlçe Başkanı Cihan Aksakal, MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk’ün açılış konuşmalarının ardından partililere seslenen Vural, hükümeti eleştirdi. Gazetelerde dağa çıkan terörist sayısının arttığına yönelik haberler yapıldığını bunun sebebinin terör örgütü PKK mensuplarına iş vaadedildiğini öne süren Vural, “Bu toprağı ekmek, bu topraktan geçinmek suç oldu ama bu topraklara ihanet etmek, bu topraklara kan kusmak çözüm oldu, umut tablosu oldu. Taltif edilecekler beyefendiler. Allah bilir PKK’yı da profesyonel ordu diye alırlar. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Genelkurmay Başkanı teröristbaşı oldu, PKK terör örgütünün teröristbaşı bugün AKP’nin yol arkadaşı oldu. Ne günlere kaldık” diye konuştu.

 
Çözüm ve barış adı altında pazarlama yapıldığını iddia eden Vural, “Neyi, nasıl çözüyorsunuz, çözüm nedir” sorularına cevap alamadıklarını söyledi. Vural, Anadolu’da konferanslar verdiğini söyleyerek, “İnanıyorum ki bu temel değerler ekseninde ister AK Parti’ye oy versin, ister CHP’ye oy versin, ister Saadet Partisi’ne, isterse Demokrat Parti’ye oy versin bizi biz yapan değerlere tutunmalıyız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Mahmut

eleştirmeyi bırakıp çözüm sunsunlar gel seni hükümet yapalım desen kaçarlar

28.04.2013, 14:08