Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Mhpli Kalaycı: “Staj Dönemi Emeklilik Süresine Sayılacak”

26.10.2015 Pts, 13:48

Mhpli Kalaycı: “Staj Dönemi Emeklilik Süresine Sayılacak”

Reklam

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, partisinin iktidarında sosyal güvenlik sistemindeki eşitsizliklerin giderileceğini söyledi.

1 Kasım seçimleri öncesi seçim bölgesinde çalışmalarını sürdüren MHP Konya Milletvekili Adayı Mustafa Kalaycı, sosyal güvenlik sisteminde birçok eşitsizlik ve haksızlık olduğunu, bugüne kadar yapılan düzenlemelerde MHP olarak verdikleri önerge ve kanun tekliflerine rağmen bunların düzeltilmediğini kaydetti.

Kalaycı, MHP iktidarında stajer ile çıraklara, askerlik hizmetini yapanlara ve doğum yapan kadınlara sağlanacak kolaylıkları anlattı. Kalaycı, “Gençlerimizin staj dönemi ve çıraklık dönemi yaptığı hizmetler maalesef emeklilik hizmetine sayılmıyor. Bu konuda kanun teklifi verdim. Bu büyük haksızlık” dedi

MHP iktidarında çıraklık ve staj dönemindeki hizmetlerin emekliliğe sayılacağını anlatan Kalaycı, şöyle konuştu: “Biz bunu vaat ediyoruz. Bunun dışında esnaf ve sanatkarımızın geçmişteki hizmetlerini borçlanabilme hakkının verilmesini vaat ediyoruz. Askerlik hizmeti borçlanarak emeklilik hizmetine saydırılabiliyor. Biz askerlik hizmetinin de doğrudan emekliliğe sayılmasını vaat ediyoruz. Primleri devlet tarafından karşılanacak. Kadınların sigortalılık öncesi doğumlarını borçlanma imkanını inşallah MHP iktidarında sağlayacağız. Bugünkü uygulamada sigortalılıktan sonraki doğum borçlanılabiliyor, sigortalılıktan önceki doğumları da kadınlarımız borçlanabilecek.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.