Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Türkiye > MHP’li Mesut Tekin tahliye edildi

15.03.2013 Cum, 23:39

MHP’li Mesut Tekin tahliye edildi

Reklam

Bilecik Bozüyük‘te 6 yıl önce içerisinde el bombası ve av tüfeği bulunan kutulardaki koli bandında parmak izi bulunduğu iddiasıyla, 2 yıl 11 ay hapis cezası alan eski MHP İl Başkanı Mesut Tekintahliye edildi.

 

Bozüyük Açık Cezaevi’nden tahliye edilen Tekin’i, eşi Pınar Tekin ve çocukları, MHP Bilecik İl Başkanı Hüseyin Köymen ve İlçe Başkanı Murat Köftecioğlu ile partililer karşıladı.

 

Tekin, cezaevi çıkışında, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek, ”Ben cezaevine girerken söylediğim noktadayım. İşlemediğim bir suçun cezasını çektim. Hiçbir kişiye, kuruma, zümreye kızgınlığım ya da kinim yok. Herkese hakkım helal olsun. Cenab-ı Allah cezaevindeki bütün kader mahkumlarına da yardım etsin, tez vakitte kurtarsın inşallah” dedi.

 

MHP Bilecik İl Başkanı Köymen de Tekin’in denetimli serbestlikten faydalanarak tahliye olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

 

”Suçsuzluğuna inandığımız komploya kurban giderek mahkum olan İl Başkanımızı 9 Nisan tarihi itibariyle cezaevine misafir olarak göndermiştik. 3 ay Bilecik M Tipi Cezaevi’nde kaldıktan sonra Bozüyük Açık Cezaevi’ne geldi. Bugün itibariyle de denetimli serbestlikten faydalanarak tahliye olacak. Ailesine ve bizlere kavuşacak. Bugün itibariyle çok mutluyuz. İnşallah önümüzdeki günlerde af yasasından faydalanır siyaset hayatına devam eder.”

 

Tekin, daha sonra ailesi ve partililer tarafından konvoy eşliğinde Yeşilkent Mahallesi’ndeki evine geldi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.