Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun ölümü ile ilgili dava başladı

20.11.2012 Sal, 19:04

Reklam

Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun ölümü ile ilgili davanın ilk duruşması yapıldı.

 
Erzurum Konaklı Kayak Merkezi’nde antrenman yaptığı sırada düşerek hayatını kaybeden Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun ölümü ile ilgili davanın ilk duruşması, bugün yapıldı. Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, Federasyon Temsilcisi ve milli kayakçının antrenörlerinin sanık olarak yargılandığı davanın ilk duruşmasını, Aslı’nın anne ve babası ile yakın çevresi de katıldı. Mahkeme heyeti, duruşmayı 5 Şubat 2013 tarihine erteledi.

 
Mahkeme sonrası adliye binası önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, “Keşke hiç böyle bir olay yaşanmasaydı; böyle acılar yaşanmasaydı da mahkeme önünde kayağı konuşmak zorunda kalmasaydık. Bu olaylar üzüntüyü, acıyı kat ve kat artırıyor. Bugün burada ne için suçlandığımızı anlamakta zorluk çekiyorum. Niye buradayım, niye sanık olarak ifade veriyorum, hangi kanuna, hangi talimata aykırı davranmaktan yargılanıyoruz anlamıyorum; camiamız da bunu anlamakta güçlük çekmiyor. Hukukun üstünlüğüne güvencimiz sonsuz. Duruşmada elimizden geldiği kadar iddiaları cevaplamaya çalıştık. Hakkımızdaki iddiaları cevaplandırdık. Adaletin lehimize sonuçlanacağını ümit ediyorum. Mahkemenin haklının ve hakkın lehine sonuçlanacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 
Milli Kayakçı Aslı Nemutlu’nun annesi Ayşe Nemutlu ise, “Amacımız, kayak sporunun sağlıklı bir ortamda devam etmesi. Maalesef sorumlu kişiler sorumluluklarını kabul etmedikleri için bugünlere geldik. Böyle bir durumda olmayı istemezdik. İnşallah gerçek suçlular cezasını alır. İnşallah kayak sporunda gerekli tedbirlerin alınması sağlanır” dedi.
Baba Metin Nemutlu ise, “Mahkeme ertelendi daha uzun bir zaman alacak. Biz kendimizi alıştırıyoruz. İnşallah yargı sonunda kusurlular ve hatası olan cezasını alır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.