Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor, Türkiye > Milli Okçu Demir Elmaağaçlı, Dünya Şampiyonu Oldu

26.10.2015 Pts, 11:00

Milli Okçu Demir Elmaağaçlı, Dünya Şampiyonu Oldu

Reklam

Milli okçu Demir Elmaağaçlı, Meksika’da düzenlenen dünya kupası finallerinde Türkiye’ye altın madalya kazandırdı.

Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü forması giyen milli okçu Demir Elmaağaçlı, Meksika’nın başkenti Mexico City’de yapılan dünya kupası finallerinde dünya şampiyonu oldu. Erkekler makaralı yay kategorisinde dünyanın en iyi 7 okçusuyla mücadele eden Demir, finalde Hint rakibi Abhishek Verma’yı 145-143 yenerek Türkiye’ye turnuvadaki ilk altın madalyasını getirdi. Tarihi zafer, tüm ülkede olduğu gibi, Karşıyaka’da ve Karşıyaka Belediyespor’da da büyük sevinçle karşılandı.

“ÇOK ÇALIŞTIM, BAŞARDIM”

25 yaşındaki milli sporcu, turnuva öncesinde çok çalıştığını ve kendisine güvendiğini ifade ederek, “Hedefimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Hayatım boyunca asla unutamayacağım bir gündü. Beni destekleyen, heyecanıma ortak olan, dualarını esirgemeyen, İstiklal Marşımızı aynı anda hep bir ağızdan okutabilmeme yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler” dedi.

Demir Elmaağaçlı’yı elde ettiği başarıdan dolayı kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise, “Tarihi bir zafer kazanan Karşıyaka Belediyesporlu okçumuzla, hem Türk hem de Karşıyakalı olarak büyük gurur duyuyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Karşıyaka Belediyesi olarak biz de her branşta sporu ve sporcularımızı desteklemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

REKOR KIRMIŞTI

1990 Kayseri doğumlu olan milli okçu Demir Elmaağaçlı, 2008 yılında Antalya’da yapılan Gençler Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya başarısı göstermiş, 2013 yılında da 15 yıldır kırılamayan büyük erkekler salon Türkiye rekorunu 592 puan (294-298) ile kırmayı başarmıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.