Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Milli Takım Yan Gelip Yatma Yeri Değildir

28.03.2013 Per, 9:40

Reklam

Herkesin üst düzey siyasetçi , üst düzey futbolcu ya da teknik direktör olduğu memleketimde aslında en çok sevdiğim konular olan futbol  veya siyaset yazısı yazmak istemiyorum pek ama dünkü Milli Takım’ın halini görünce yazmadan edemedim.

 

Bir zamanların en moda (!) tabiri son yılların Türk Milli Takımına o kadar uyuyor ki. Teknik heyetinden futbolcusuna kadar özel primlerle , reklam gelirleriyle , sponsor destekleri ile milyonlarla oynayan bu abilerimiz ,arkadaşlarımız , kardeşlerimiz burayı herhalde dinlenme tesisi sanıyorlar.

 

 

Aslında her biri kendi takımında aslan kesilen,gözünü kırpmadan tekmeye kafa uzatan, birkaç iğne ile sahaya çıkan topçularımız mevzuu bahis Milli Takım olunca ‘’ işte geldik gidiyoruz ‘’ tadında , pek de umursamadan ruhsuz bir şekilde maçı başlayıp bitiriyorlar. ( Şimdi diyeceksiniz hepsi mi öyle , elbette değil ama bir çiçekle yaz gelmez )

 

 

Her maç sonu ‘’ Telaşa gerek yok , Brezilyadayız ‘’ diyerek bizi kandıran yönetimler ve teknik heyetler acaba nasıl hesap verecekler ? Türkiye için bir Dünya Kupası hayalleri daha suya düşmüş , bizim için erken final olmuştur.  2014 yazı bizim için PTT ( Pijama , Terlik , Televizyon ) futbolcularımız için Rio değil Alaçatı yılı olacaktır.

 

 

1950’lerden beri bu arenada boy  gösteren biz , tevellütü 10 yılı geçemeyecek Karadağ bile olamamış bırakın galibiyeti bir gol bile atamamışız. Futbolla alakadar olanların bileceği , futbola adeta tepki olarak oluşturulan San Marino milli takımı bile iki beraberliğinden birini TÜRK milli takımına karşı almıştır. Diğer ( Malta,Macaristan,Estonya vs.) takımlarla olanları yazmıyorum bile. Sonra Türk Futbolu diye televizyonlardan kahvelere kadar konuşuyoruz da konuşuyoruz. (  Neyse ki yöneticilerin Avrupa’da gözümüzü boyayacakları Fenerbahçe ve Galatasaray var )

 

 

Kusura bakmasınlar bu iş Abdullah Avcı ile Sercan Sararer ile , Maceraperestlikle ile olmaz. Kişisel sorunlarla ya da kişisel beğenilerle milli takım kurulmaz. O gün  hangi futbolcu en iyisi ise takımının o futbolcu hizmet için Milli Takım’a çağrılır. Biz de ise mesela Selçuk örneğindeki gibi inanılmaz bir kaprisle ya da ‘’ macera ‘’ ile kadroya çağrılır oynatılmaz  ya da direkt kadro büyüklerin (!) elleri ile şekillenir. Lobisi güçlü olan klübede yerini ayırt eder.

 

 

Şansımız yaver gitse bile ihtimal artık yüzde beşlerde bile değil . Kısacası Milli Takım TACA çıkmış , bizim için oyun bitmiştir.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.