Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Morgda şoke eden olay

07.05.2013 Sal, 18:08

Morgda şoke eden olay

Reklam

 Devlet Hastanesi’nde yakınlarının yanlış aldığı cenazeler, son anda fark edildi.

 

Hastanede tedavi gören ve 4 Mayıs’ta burada hayatlarını kaybeden Ali Iğdır (82) ile Hanimzer Öztürk’ün cenazeleri a konuldu. Daha sonra Öztürk’ün yakınları, morga gelerek cenazeyi teslim aldı.

 

Babasının defin işlemleri için hastaneye gelen Selçuk Iğdır da burada kefeni açarak cenazeye bakmak istedi. Kefen açıldığında bir kadın cenazesiyle karşılaşan Selçuk Iğdır, durumu yetkililere bildirdi.

Bunun üzerine, daha önce cenazesini alarak Arpaçay ilçesine giden aileye ulaşıldı. Öztürk’ün oğlu Öner Öztürk de cenazeyi alarak morga getirdi.
Daha sonra aileler kendi cenazelerini toprağa vermek üzere teslim aldı.

 

 

“NAMAHREMDİR, BAKMAMIZA GEREK YOK”

 Devlet Hastanesi Başhekimi Yunus Yılmaz yaptığı açıklamada, üzerinde ismi yazsa bile yakınlarına ölünün yüzünü mutlaka gösterdiklerini söyledi.

Ailelerin cesetlerin yüzüne bakması gerektiğini ifade eden Yılmaz, şöyle devam etti:

 

“Personelimiz, ‘Sizin cenazeye bakmanız lazım, biz bu şekilde teslim ediyoruz’ demiş. Arpaçay’dan gelen aile de ‘Namahremdir, bakmamıza gerek yok’ demiş. Böyle olunca ortalık karışmış. Aile zaten durumu fark edince cenazeyi alıp hemen geri getirdi. Hatta aradıklarında ‘Yoldayız, geliyoruz’ demişler. Daha sonra aileler kendi ölülerine götürmüşler. Ölü yakınından kaynaklanan bir karışıklık. Bizim personelin de isimlerine bakması lazımdı.”

 
Yılmaz, morgdaki görevliler hakkında idari soruşturma başlatıldığını ifade etti.

Öner Öztürk de annesini köylerinde toprağa verdiklerini belirterek, “Ortada ufak bir durum var. Oradaki görevli yanlış vermiş, sonra değiştirmişler” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.