Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Sağlık, Yaşam > Motosikletçilerden Organ Bağışına Destek

21.11.2015 Cts, 16:00

Motosikletçilerden Organ Bağışına Destek

Reklam

Ordu’da motosiklet sporcuları organ bağışına dikkat çekmek için şehir turu yaptı.

Medical Park Ordu Hastanesi sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte Ordu Motosiklet ve Motor Sporcuları Kulübü üyeleri ellerinde ‘Organ bağışı hayat kurtarır’ sloganlarının yer aldığı pankartlarla şehir turunu gerçekleştirdiler. Ordu Vali Yardımcısı Niyazi Erten’in de katıldığı etkinlik öncesi bir açıklama yapan Medical Park Ordu Hastanesi Doku ve Organ Bağışı Koordinatörü Mithat Yağlı, Türkiye’de organ bağışı konusunda vatandaşların yeterince bilinçli olmadığını belirterek, konuya dikkat çekmek için bu etkinliği yaptıklarını söyledi. Yağlı, “Halkımızı bilinçlendirmek adına bu tür etkinliklerin daha da çoğalması gerekiyor. Toplumda organ nakli ile ilgili farkındalığı arttırmak, insanların empati kurmasını sağlamak için bu tip organizasyonlar büyük önem taşımaktadır. Medical Park Ordu Hastanesi olarak her zaman sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya özen gösteriyoruz. Böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü Kurucu Başkanı Mehmet Ataç ise bu tarz sosyal sorumluluk projelerinde kulüp olarak yer almaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Organ bağışına herkesin ilgiyle yaklaşması gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda etkinliğimize katılan tüm kulüp üyelerimize duyarlılıklarından ve göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ordu Vali Yardımcısı Niyazi Erten de organ bağışının önemine dikkat çekerek, Türkiye’de yaklaşık 30 bin kişinin organ beklediğini, her bireyin bunu göz önünde bulundurarak organ bağışında bulunması gerektiğini dile getirdi.

Açıklamaların ardından Ordu Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü üyeleri Giresun ve Samsun’dan gelen sporcularla birlikte ellerinde organ bağışına dikkat çeken dövizlerle şehir turu attılar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.