Anasayfa > Spor > Muş Bedensel Engelliler Takımı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına 80-64 Mağlup Oldu

22.11.2015 Paz, 18:00

Muş Bedensel Engelliler Takımı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımına 80-64 Mağlup Oldu

Reklam

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı, evinde ağırladığı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na 80-64’lük skorla mağlup oldu.

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin 5. haftasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile karşılaştı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmada, Şanlıurfa temsilcisi ilk periyotu 20-23, ikinci periyotu 26-44 ve üçüncü periyotu da 47-61 skorla tamamlayarak karşılaşmanın galibi oldu. Karşılaşma sonunda iki takım oyuncuları birbirini tebrik etti.

Karşılaşma sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan Muş Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başkanı Bedri Korkmaz, ilgisizlikten yakındı. 5. hafta maçında ligin en iyi ekiplerinden birine karşı mücadele ettiklerini ifade eden Korkmaz, yetkililerin takımlarına destek vermemesinden ve maçlara gelmemesinden ötürü üzgün olduklarını söyledi. Sezon başında ‘Süper Lig’ parolasıyla lige başladıklarını, ancak maddi olarak zor bir dönemden geçtiklerini kaydeden Korkmaz, “Grubumuzun en güçlü temsilcilerinden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile oynadık ve ne yazık ki kaybettik. Çünkü gücümüz buydu. Kulüplerde hiçbir sıkıntı yokken bizim kulübümüzün her şeyi hala sorun, sıkıntı. Çünkü destek alamıyoruz. Bazen gittiğimiz maçlarda kişisel samimi olduğumuz insanları arıyoruz ve onlarla ayakta durmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Muş deplasmanından galibiyetle ayrılmayı başaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Sporcusu Bekir Solmaz ise Muş taraftarına ve oyuncularına gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.